جزئیات تعلیق پرواز‌ها بین ایران و عراق

منبع: فرارو

12

1399/12/25

22:58


سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه پرواز‌ها صرفا به منظور بازگرداندن اتباع دو طرف به کشور‌های متبوع برنامه ریزی خواهد شد گفت: براساس دستورالعمل صادر شده پذیرش مسافر ایرانی از مبدا ایران و مسافر عراقی از مبدا عراق مجاز نیست.

جزئیات تعلیق پرواز‌ها بین ایران و عراق

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و عراقی از مبدا عراق به مدت یک هفته از ۲۴ اسفند ۹۹ به حالت تعلیق در می‌آید.

به گزارش فارس، در این اطلاعیه آمده است با توجه به شیوع نوع جدید ویروس کرونا انگلیسی و به منظور رعایت اقدامات احتیاطی لازم و حفظ سلامت شهروندان این تدابیر اتخاذ شده است.

همچنین همه شرکت‌های هواپیمایی نیز نسبت به اطلاع رسانی به موقع به مسافران ملزم شده اند.

الزامات جدید برقراری پرواز‌های عراق

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پیرو این اطلاعیه، الزامات جدید برقراری پرواز از مبدا و مقصد کشور عراق را اعلام کرد.

محمد حسن ذیبخش اظهارداشت: براساس تصمیمات متخذه در ستاد ملی کرونا و تاکیدات وزارت بهداشت، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس جهش یافته کوید ۱۹ انگلیسی از مورخ ۲۵ اسفندماه ۹۹ تا ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ الزامات برقراری پرواز‌ها از مبدا و مقصد کشور عراق توسط سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه پرواز‌ها صرفا به منظور بازگرداندن اتباع دو طرف به کشور‌های متبوع برنامه ریزی خواهد شد افزود: براساس دستورالعمل صادر شده پذیرش مسافر ایرانی از مبدا ایران و مسافر عراقی از مبدا عراق مجاز نیست.

ذیبخش گفت: همه مسافران بالای ۸ سال ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی PCR منفی هنگام پذیرش مسافر در مبدا بوده و همچنین متعهد به انجام تست مجد PCR در بدو ورود هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: عودت مبالغ دریافتی تا عادی شدن شرایط موجود الزامی است و شرکت‌های هواپیمایی ضروری است تا برقراری مجدد پرواز‌ها از ایجاد هرگونه تعهد و فروش بلیت جدا خودداری کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو