"دوستت دارم"؛ چهل حدیث درباره آیین همسرداری

منبع: حوزه

5

1399/12/25

23:10


حوزه/ "دوستت دارم"، کتابی است خواندنی به خصوص برای خانواده ها که در آن به چهل حدیث نورانی و راهگشا درباره آیین همسرداری پرداخته شده است.

"دوستت دارم"؛ چهل حدیث درباره آیین همسرداری

به گزارش خبرگزاری حوزه، گرچه معمولاً قالب رمان و داستان برای خانواده ها و نسل جدید، جذابیت های خاص خود را دارد، اما همچنان کتاب هایی با محوریت بررسی و شرح احادیث مرتبط با حوزه سبک زندگی، علاقه مندان فراوانی دارد.

سنت تدوین و نگارش چهل حدیث در قالب یک کتاب از دیرباز در میان علما امری رایج بوده به طوری که بسیاری از علما و فضلای حوزه در این راستا تلاش هایی درخوری انجام داده اند.

این گزارش می افزاید: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این راستا و با هدف تقویت بنیان خانواده و تشدید محبت و الفت بین زن و شوهر، چهل حدیث درباره عشق‌ورزی و آیین همسرداری را از بین کلام اهل بیت(ع) شناسایی و احصا کرده و با ترجمه‌ای روان تدوین نموده است.

در واقع این کتاب شامل متن عربی چهل حدیث و ترجمه روان آن در باب عشق‌ورزی و آیین همسرداری از زبان حضرات معصومین(ع) است.

در بخشی از مقدمه ی این کتاب می خوانیم: "... رکن اصلی خانواده، زن و شوهر و به تعبیر دیگر، مادر و پدر هستند و چگونگی رابطه‌ی این دو و سازگاری و ناسازگاری آن‌ها نقشی اساسی در آرامش و صلاح خانواده و جامعه یا فروپاشی و فساد آن ایفا می‌نماید. بدین جهت و در شرایطی که تهاجم ضدفرهنگی غرب با انواع شیوه‌های شیطانی بر نابودی نظام خانواده کمر بسته است، ضرورت توجه بیشتر و عمل به رهنمودهای خاندان عصمت(علیهم‌السلام) که برگرفته از وحی الهی است ما را بر آن داشت تا گزیده‌ای از احادیث را در این زمینه فراهم سازیم..."

مطالب مشابه


ویدئو