خداحافظ پروتکل، خداحافظ بهداشت؛ اینجا کیش است، مثلا مسابقات کشوری پرورش اندام

منبع: طرفداری

10

1399/12/25

23:42


نمی دانیم وقتی توان برگزاری یک رویداد ساده را نداریم چرا اصرار داریم مسابقه ای این چنین بی کیفیت را تحت عنوان قهرمانی کشور برگزار کنیم و آبروی ورزش و ورزشکار را به خطر بیاندازیم؟

به لطف بازی های رسانه ای هفته گذشته خبری در برخی رسانه ها منتشر شد مبنی بر برگزاری رقابتهای بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی کشور در جزیره کیش و چند عکس خوش رنگ و لعاب هم ضمیمه این خبر شد اما پشت پرده این رویداد را می توانید در همین فیلم کوتاه ببینید.

 به گزارش طرفداری، وقتی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی اعلام کرد قصد برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور در کیش را دارد، رسانه طرفداری به هوای برگزاری یک رویداد کشوری اقدام به اعزام خبرنگار و عکاس به جزیره کیش کرد. تمام هزینه ها از سوی رسانه پرداخت شد و حتی طبق قانون این مسابقات نمایندگان اعزامی طرفداری علاوه بر پرداخت هزینه بلیت و اقامت و ...، نفری 250 هزار تومان هزینه تست کرونا پرداختند اما تا روز آخری که در کیش حضور داشتند هر بار برای جواب تست مراجعه کردند خبری نشد و البته از همین فیلم پیداست تست ها چقدر واقعی بوده است.

خبرنگار و عکاس اعزامی طرفداری برای تهیه عکس و گزارش اختصاصی با ممانعت عکاسی که رقابتها را کنترات برداشته بود، مواجه شدند و در کمال تاسف، روابط عمومی فدراسیون هم در جواب اعتراض آنها، اقدام به ضبط آی دی کارت شان کرد و دستور داد رسانه اگر عکس می خواهد می تواند با روابط عمومی تماس بگیرد و عکس ها را از همین عکاس اختصاصی که از فیگور ورزشکاران روی سن عکس می گیرد و به خود آنها می فروشد، تهیه کند!

 احتمالا مفهوم جدیدی از کار رسانه ای مدنظر این دوستان بوده که با درک و برداشت ما و شما از رسانه تفاوت دارد اما خارج از برخورد غیرمتعارفی که با عکاسان و خبرنگاران اعزامی یک رسانه به رویدادی که مثلا کشوری بود و ناسلامتی نام قهرمانی کشور را روی خود داشت، شد، این فیلم کوتاه نشان دهنده رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی و بی توجهی مسئولان برگزاری این رویداد به بهداشت است.

 وزارت ورزش که فدراسیون فوتبال را مجبور کرده هر هفته از تمام تیم های لیگ برتری و همراهان شان تست کرونا بگیرد و برگزاری لیگ برتر را منوط به رعایت تمام پروتکل های بهداشتی کرده و کار را به جایی رسانده که تیم ها ناچارند با دو اتوبوس تردد کنند و به تعداد دو برابر بازیکنان تیم خود بلیت بخرند، چرا به این فاجعه رسیدگی نمی کند؟ اصلا چرا اجزاه برگزاری چنین رویدادی به یک فدراسیون ورزشی داده می شود که اینگونه زحمات تمام فدراسیون هایی که در شرایط کرونایی به بهترین شکل ممکن لیگ های خود را برگزار کردند، زیر سوال برود؟

درباره این رویداد شاهکار گونه که بیشتر شبیه فشن شوهای زیر زمینی بود تا یک مسابقه کشوری، در روزهای آینده بیشتر می نویسیم. داوری این رویداد داستان مفصل دیگری دارد. داورانی که به قول ورزشکاران به بهانه دیدن فیگور آنها، یک روز قبل از مسابقه پیشنهادهای عجیبی می دادند تا توزیع مدال بر حسب نمایش روی سن نباشد. داستان ورودی ها و هزینه تراشی ها هم به جای خود... 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو