پوشک بچه هم سهمیه‌بندی شد؟

منبع: برترین ها

11

1399/12/25

23:55


برخی از منابع خبری از آغاز توزیع شش میلیون پوشک سهمیه‌بندی خبر دادند اما عضو هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی می‌گوید: پوشک بچه سهمیه‌بندی نشده و مردم به راحتی می‌توانند پوشک بخرند!

تجارت‌نیوز: برخی داروخانه‌دارها از بسته شدن ثبت سفارش پوشک بچه از سوی شرکت‌های تولیدی خبر دادند و می‌گویند به دلیل تعطیلی ایام نوروز ثبت سفارش پوشک بچه بسته شد. یعنی داروخانه‌ها برای فروش کالاهایشان از موجودی قدیم خود استفاده می‌کنند.

وضعیت تولید پوشک چگونه است؟ عضو هیات انجمن صنایع سلولزی بهداشت گفت: فعلا پوشک بچه تولید می‌شود و کمبودی در بازار وجود ندارد. پوشک بچه سهمیه‌بندی نشده و مردم فعلا به راحتی می‌توانند پوشک بخرند!

اگرچه نیما بصیری کمبود مواد اولیه برای تولید پوشک بچه را تایید می‌کند و می‌گوید: مواد اولیه پوشک بچه همچنان در بازار کم است و تولیدکنندگان به سختی کار می‌کنند.

مقصر کمبود مواد اولیه پوشک بچه کیست؟ به گفته عضو هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی، هر کالایی که در بازار کم است مقصر اصلی آن سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار است. این دو ارگان با دخالت‌ها و تعیین قیمت دستوری باعث می‌شوند که تولیدکنندگان وزن کالاهای‌شان را کم کنند.

آغاز توزیع شش میلیون پوشک سهمیه‌بندی

کانال خبری خبره ویژه هم از آغاز توزیع شش میلیون پوشک سهمیه‌بندی خبر داده و در این باره نوشته است: « توزیع شش میلیون پد پوشک بچه برای جلوگیری از ایجاد التهاب در بازار به مناسبت عید نوروز و با قیمت ۹۵ هزارتومان، در سه سایز ۳ ،۴ و ۵ از طریق سامانه مردمیِ «هست‌اینجا» آغاز شد. این سامانه در راستای کمک به تامین بخشی از نیازهای اساسی اقشار متوسط جامعه است.»

وی در ادامه عنوان کرد که «عرضه پوشک به صورت سهمیه‌های استانی در نظر گرفته شده و متقاضیان می‌توانند با ثبت کد ملی از طریق سامانه http://hastinja.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو