خلوتی جاده ها عاملی بر افزایش تصادفات/ برخورد بدون اغماض با سرعت و سبقت غیرمجاز

4

1400/1/13

12:34


خلوتی جاده ها عاملی بر افزایش تصادفات/ برخورد بدون اغماض با سرعت و سبقت غیرمجاز

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ سردار "سیدکمال هادیانفر" ضمن تبریک روز 12 فروردین به مردم شریف ایران که مصادف است با روز جمهوری اسلامی، گفت: شایسته است هموطنان عزیز به مناسبت این روز تاریخی در حوزه عبور و مرور و ترددهای درون‌شهری و بالاخص برون‌شهری به نکاتی که در ارتباط مستقیم با ایمنی و سلامت شهروندان در حوزه ترافیک است توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: تحلیل تصادفات چند روز گذشته مبین آن است که همچنان چهار عامل سرعت غیرمجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو در حین رانندگی علت عمده تصادفات در جاده‌های کشور بوده است که توصیه می‌شود قوانین راهنمایی و رانندگی را به همراه این چهار عامل مدنظر قرار دهند.

سردار هادیانفر افزود: در جاده‌های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعتهای غیرمجاز متصور بوده لیکن به کلیه همکاران توصیه و تأکید کردیم که با تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز بدون اغماض برخورد کنند چرا که حفظ سلامتی و آرامش هموطنان جزء اهداف اصلی پلیس راهور در اجرای مأموریتهای ذاتی خود می باشد.

وی همچنین نقش سرنشینان وسایل نقلیه شخصی و عمومی را در پیشگیری از سوانح و تصادفات رانندگی بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: از سرنشینان محترم انتظار داریم به رفتارهای ترافیکی راننده با نگاه پیشگیری از تخلفات رانندگی نظارت دقیقی داشته باشند تا با کمک سرنشینان وسیله نقلیه بتوانیم تصادفات را به حداقل ممکن برسانیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه بیان داشت: امروز و فردا جاده‌ای از راههای کشور را یکطرفه نخواهد داشت، بنابراین مدیریت زمان در این شرایط از طرف رانندگان عزیز بسیار مهم و در پیشگیری از اتلاف زمان و یا هزینه‌ها مؤثر خواهد بود. 

وی در ادامه با اشاره به روز طبیعت و مقررات ابلاغی متناسب با این روز بیان داشت: در روز طبیعت (13 فروردین) مراجعه به بوستانها، پارکها و تفرجگاهها ممنوع است و انتظار بر این است همانند سال گذشته که به نوبه خود اقدام بی‌نظیری از سوی هموطنان در رعایت مقررات ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بود، و امسال نیز با یک عزم جدی از هر گونه تردد غیرضروری و مراجعه به بوستانها، پارکهاو تفرجگاهها اجتناب کنند تا در راستای اجرای مصوبات کمک لازم در حفظ سلامتی هموطنان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به عمل بیاوریم.


مطالب مشابه