نیمه دوم فروردین آثار مسافرت‌ها نمایان می‌شود

4

1400/1/13

15:24


معاون درمان ستاد کرونای تهران گفت: در شرایط فعلی بیش از ۳ هزار نفر در مراکز درمانی بستری هستند و نیمه دوم فروردین آثار مسافرت‌ها نمایان می‌شود.

نیمه دوم فروردین آثار مسافرت‌ها نمایان می‌شود

به گزارش بهداشت نیوز، نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای تهران با اشاره به افزایش موارد مراجعات سرپایی و بستری در کشور اظهار کرد: طی یک هفته گذشته آمار مراجعه کنندگان به بخش های سرپایی بیمارستان ها و مراکز درمانی افزایش محسوسی پیدا کرده  و متاسفانه تعداد موارد بستری هم در سطح استان تهران بیشتر شده است.

او با اشاره به اینکه میزان مراجعات سرپایی۳۵ درصد و موارد بستری در حدود ۳۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: در شرایط کنونی ۳ هزار و ۳۱۲ نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان تهران بستری هستند، در شبانه روز ۵ هزار نفر مراجعه کننده سرپایی در بیمارستان  های تهران داشتیم و در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰۰ نفر در مراکز درمانی بستری شده اند.

توکلی بیان کرد: متاسفانه وضعیت بیماری کرونا در سطح استان تهران خوب نیست و به نوعی وارد پیک چهارم بیماری شده ایم و به بیمارستان‌های سراسر استان تهران برای مقابله با شرایط پیش آمده آماده باش اعلام کرده ایم.

اکثر موارد ابتلا به بیماری کرونا خانوادگی است

او تاکید کرد: متاسفانه آثار مسافرت ها در ایام نوروز را در نیمه دوم فروردین ماه خواهیم دید و در آن زمان شرایط خوبی نخواهیم داشت. اکثر موارد ابتلا به بیماری کرونا خانوادگی است و این موضوع نشان می‌دهد که کرونا در دورهمی ها و دید و بازدید های خانوادگی چرخیده است.

توکلی با بیان اینکه از میان ۶۰۰ بیمار بستری در بیمارستان های تهران ۱۷۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه و بقیه در بخش های عادی بستری هستند، گفت: در شبانه روز گذشته ۳۰۰ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند که این آمار نصف تعداد افراد بستری در بیمارستان ها است.

مطالب مشابه