آمریکا هم استفاده از آسترازنکا را رد کرد

منبع: رکنا

4

1400/1/13

18:20


آمریکا هم استفاده از آسترازنکا را رد کرد

مدیر انستیتوی ملی بیماری‌های آلرژی و عفونی ایالات متحده، به مقامات این کشور توصیه کرد که واکسن آسترازنکا را برای ایجاد مصونیت در مردم آمریکا در برابر کرونا مورد استفاده قرار ندهند.

به گزارش رکنا، آنتونی فائوچی، مدیر انستیتوی ملی بیماری های آلرژی و عفونی ایالات متحده درباره علت لزوم استفاده نکردن از واکسن کرونای انگلیسی – سوئدی آسترازنکا برای مردم آمریکا گفت: این موضوع هنوز در هاله ای از ابهام است و احساس عمومی این است که با توجه به قراردادهایمان با تعدادی از شرکت‌ها، به اندازه کافی واکسن کرونا داریم.

بر اساس گزارش رویترز، پیش از این هم مشخص شده بود که اثربخشی واکسن آسترازنکا، ۳ درصد کمتر از آنچه قبلا اعلام شده، بوده است. برخی مطالعات در این خصوص نشان داده است که این دارو در ۷۶ درصد موارد از علائم کووید ۱۹ پیشگیری می‌کند و نه در ۷۹ درصد که قبلا تصور می‌شد.

در عین حال، اثر بخشی در پیشگیری از موارد شدید ابتلا به بیماری که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، هنوز ۱۰۰ درصد است و اثربخشی استفاده از آسترازنکا در بیماران ۶۵ ساله و مسن‌تر ۸۵ درصد است.

این در حالی است که پیش از اظهارات این مقام ارشد بهداشتی آمریکا نیز چندین کشور اروپایی به دلیل تشخیص ترومبوز در بیماران واکسینه شده، واکسیناسیون با آسترازنکا را تعلیق یا ممنوع کرده اند.

در همین حال، شرکت سازنده واکسن آسترازنکا بر ایمنی آن اصرار دارند. این شرکت اعلام کرده بود که مطالعه دقیق وضعیت سلامت بیش از ۱۷ میلیون نفر پس از واکسیناسیون، هیچ داده‌ای در مورد افزایش خطر ابتلا به امراض آمبولی ریوی، ترومبوز ورید عمقی یا ترومبوسیتوپنی نشان نداده است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو