زیدان: مصدومیت راموس تقصیر هیچکس نیست؛ هالند؟ من فقط به فکر بازی با ایبار هستم

منبع: طرفداری

4

1400/1/13

20:03


زیدان: مصدومیت راموس تقصیر هیچکس نیست؛ هالند؟ من فقط به فکر بازی با ایبار هستم

زین الدین زیدان، سرمربی تیم رئال ماد رید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با ایبار حاضر شد.

رئال مادرید روز شنبه از هفته 29 رقابت های لالیگا میزبان ایبار است و از ساعت 18:45 به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار قبل از حساس ترین هفته رئال مادرید در این فصل برگزار می شود.

به گزارش طرفداری و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه رئال مادرید، زین الدین زیدان گفت:

خوشحالیم که دوباره می توانیم بازی کنیم، و این نکته کلیدی است. می دانیم که وارد مقطع پایانی فصل  می شویم و هر بازی حیاتی است. 15 بازی باقی مانده، 15 فینال، و ما می خواهیم تا آخر پیش برویم، که از بازی فردا شروع می شود. بازی بسیار سختی خواهد بود، چرا که حریف برای ارائه یک بازی روان به اینجا می آید. فقط می توانیم به فکر بازی فردا باشیم، نه بیشتر. هر لحظه از این مسابقه مهم خواهد بود.

مصدومیت راموس تقصیر هیچکس نیست، نه تیم ملی، نه باشگاه. فوتبال همین است. امسال در تمام تیم ها دیده ایم که چنین اتفاقاتی فراوان رخ داده است. تقصیر هیچکس نیست. فقط می خواهیم سرخیو هرچه زودتر ریکاوری کند. می دانیم او چه بازیکنی است، او کاپیتان ماست و همیشه می خواهد بازی کند. کمی احساس ناراحتی می کرد و امیدواریم که سریع تر ریکاوری کند.

تأثیر غیبت سرخیو راموس

شما در مورد بازی با لیورپول و بارسلونا صحبت می کنید اما ما فردا مسابقه دیگری داریم. ما می خواهیم سرخیو همیشه آماده باشد اما حالا باید به بازیکنانی فکر کنیم که در دیدار فردا می توانند ما را همراهی کنند. من و بازیکنانم فراتر از بازی فردا را نمی بینیم چون روی بازی های آینده تأثیر گذار خواهد بود. همگی باید آماده باشیم.

تصمیم سرخیو راموس برای همراهی تیم ملی

او وقتی به اردوی تیم ملی اسپانیا ملحق شد خوب بود. برای ما بازی نکرد اما حس خوبی داشت. این یک روند طبیعی بود. سپس کمی برای اسپانیا بازی کرد و در بازی بعدی احساس ناراحتی داشت، که منجر به مصدومیت جزئی شد و امیدوارم زودتر برگردد. سرمربی تیم ملی بازیکنان را انتخاب می کند، و روند کار همین است. من دخالت نمی کنم. او در دسترس بود، دعوت شد و هر اتفاقی که رخ داده، تمام شده است. ما مدام در تماس هستیم اما این مصدومیت اجتناب ناپذیر بود، درست مثل خیلی از مصدومیت هایی که امسال رخ داده است. اگر نگاه کنید می بینید که امسال مصدومان زیادی داشته ایم.

موضوع تمدید قرارداد راموس با رئال مادرید

می خواهیم که او اینجا بماند. این حسی است که من به عنوان سرمربی تیم دارم. به خاطر کیفیت بازی او، تمام دستاورد هایی که داشته و چیزهایی که ارائه می کند.

روند ریکاوری ادن هازارد

ما برنامه ای نداریم. روز به روز وضعیت را بررسی می کنیم و مثل همیشه او را تحت فشار نخواهیم گذاشت. مهم این است که ریکاوری خوبی داشته باشد. او خیلی بهتر شده و باید آهسته پیش برویم. اگر تا سه روز دیگر آماده شود، برای ما بهتر است، اما اگر 10 روز هم شد، باید منتظر بمانیم. از بازگشت او به تمرینات خوشحالیم.

نمی توانیم از لحاظ مصدومیت همه موارد را مدیریت کنیم. من دوست دارم همه بازیکنانم را آماده و سالم در اختیار داشته باشم اما همیشه اینطور نمی شود. فوتبال امروزه خیلی پر فشار است، و نحوه عملکرد و ریکاوری ما خیلی حیاتی است. 10 بازی تا پایان لالیگا باقی مانده و باید روی آنها تمرکز کنیم و از بازی با ایبار شروع خواهیم کرد.

وضعیت تونی کروس

او بهتر است. مصدومیتی داشت که مانع از حضورش در اردوی تیم ملی شد. اینجا با ما ماند، و سپس امروز تمرین کرد، پس باید ببینیم. حرکت احمقانه ای نخواهیم کرد چون بازی های زیادی باقی مانده اما او در فرم خوبی است، و نکته مهم حضورش در کنار ماست.

ارلینگ هالند

وارد این بحث ها نمی شوم. تنها چیزی که برای ما اهمیت دارد، بازی فرداست. از تکرار این صحبت ها خسته شدم و اگر در مورد بازیکنی که بخشی از ترکیب ما نیست سوال کنید، جواب نخواهم داد. کار من تمرکز روی عملکرد تیم خودمان است و ما تنها روی بازی فردا تمرکز کرده ایم.

برنامه ریزی برای فصل آینده

من فقط به فکر بازی فردا هستم.

آیا به نظر شما ملاقات مدیران باشگاه با مدیر برنامه های بازیکنان جهت برنامه ریزی برای آینده حرکت مثبتی است؟

آنها هر کاری که بخواهند می توانند انجام دهند. من دخالت نمی کنم. هرکس هرکاری که فکر می کند بهتر است، انجام می دهد. دوباره می گویم، شغل من فقط آماده سازی تیم و بازیکنانی که اینجا حضور دارند، برای بازی فرداست.

مطالب مشابه