دلیل مرگ ماهیان در سواحل جاسک چیست؟

منبع: برترین ها

2

1400/1/13

21:30


مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با تایید گزارش‌های مردمی منتشر شده درباره مرگ تعدادی ماهی در سواحل جاسک، گفت: به احتمال زیاد آلودگی نفتی دلیل این اتفاق است.

ایرنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با تایید گزارش‌های مردمی منتشر شده درباره مرگ تعدادی ماهی در سواحل جاسک، گفت: به احتمال زیاد آلودگی نفتی دلیل این اتفاق است.

حبیب مسیح تازیانی می‌گوید فعالیت های صیادی را یکی دیگر از دلایل احتمالی مرگ جمعی ماهیان دانست.

وی افزود: بررسی میدانی ونمونه برداری از لاشه ماهیان برای ارسال به آزمایشگاه مرجع انجام شده وبیماری نیز به عنوان یک احتمال ضعیف مطرح است.

دلیل مرگ ماهیان در سواحل جاسک چیست؟

وی یادآور شد: همه ماهیان از گونه گربه ماهی هستند که لاشه های آنها که در ساحل مقسا مشاهده شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست بدون اشاره به تعداد ماهیان تلف شده اضافه کرد: زمان زیادی از مرگ این ماهی ها گذشته و به نظر می رسد لاشه های ماهیان شب گذشته توسط موج و جریان آب به ساحل آورده شده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جاسک نیز گفته بود در بررسی اولیه تخمین زده می شود که بیش از ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان یافت شود.

احمد احمدی نیا عصر جمعه در گفت وگوبا ایرنا افزود: با توجه به حجم بالای لاشه های گربه ماهی ها، علت مرگ این ماهیان در سواحل جاسک در حال بررسی است.

حدود یک کیلومتر از ساحل صف ماهیان که در ساحل شمالی جاسک واقع در محله نفسا تا خور شیلات تشکیل شده با بالا آمدن آب هرلحظه به شمار این آبزیان اضافه می شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو