هشدار درباره شیب بسیار تند افزایش بیماران کرونایی در تهران/ بیشتر تخت های بستری به مبتلایان کرونا اختصاص داده شده است

منبع: رکنا

3

1400/1/19

09:18


هشدار درباره شیب بسیار تند افزایش بیماران کرونایی در تهران/ بیشتر تخت های بستری به مبتلایان کرونا اختصاص داده شده است

روز گذشته با رسیدن آمار مبتلایان روزانه کرونا در سطح کشور به نزدیک 21 هزار نفر رکورد تعداد مبتلایان در 24 ساعت شکسته شد.

به گزارش رکنا، دکتر فرشاد علامه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که شیب افزایش بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان ها نسبت به پیک سوم بسیار تند شده است، گفت: اکنون اعمال جراحی الکتیو هم متوقف شده است و تخت‌های بخش‌های دیگر را به کرونا داده و بخش‌های جدید برای کووید اختصاص می‌دهیم.

وی با بیان اینکه با افزایش تعداد بیماران در زمینه تخت‌های بستری برای بیماران مبتلا به کرونا مشکلاتی وجود دارد، گفت: تا روز گذشته در مجموع بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیش از ۹۲۵ بیمار بستری بودند. شیب افزایش بیماران نیز بسیار تند است و از شیب افزایشی در پیک سوم بیماری هم بیشتر است. به طوری که یکی دو روز قبل رکورد میزان بستری در روز در بیمارستان‌های ما شکست.

وی افزود: در خیز چهارم، نسبت به پیک سوم تعداد بیماری که در یک روز در کل بیمارستان‌های ما بستری می‌شد، چند روز پیش به بیشترین حد خود رسید که این نشان می‌دهد که شیب افزایشی بیماری بسیار تند است. به صورت مداوم تخت‌های بخش‌های دیگر را به بخش کرونا اضافه می‌کنیم. در تخت‌های آی سی یو هم همین روند برقرار است.

علامه با بیان اینکه بیماران بدحال نیز افزایش یافته است، تصریح کرد: تا روز گذشته ۲۸۰ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند. در عین حال در بین بیماران بدحال از همه سنی است، اما معمولا در سنین بالا بیشتر است. همچنین به نظر می‌رسد که سویه غالب ویروس انگلیسی باشد./ ایسنا آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه