تست دوپینگ ملی‌پوشان وزنه‌برداری منفی شد

منبع: ورزش 3

4

1400/1/19

13:23


تست دوپینگ همه وزنه‌برداران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا منفی شد.

تست دوپینگ ملی‌پوشان وزنه‌برداری منفی شد

به گزارش "ورزش سه" و به نقل ازتسنیم، فدراسیون وزنه‌برداری طی ماه‌های گذشته تأکید زیادی بر انجام تست دوپینگ از وزنه‌برداران حاضر در اردو و اعلام نتایج آن پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا داشت. این بار بعد از تشکیل اردوی شاگردان برخواه، نادو اقدام به انجام تست از وزنه‌برداران کرد که تا پیش از اعزام تیم ملی به مسابقات ازبکستان، نتایج آن به فدراسیون ابلاغ شود.
 

دکتر داوود باقری در این باره گفت: تست همه وزنه‌بردارانی که از آنها آزمایش دوپینگ گرفته شده، منفی است.

 

رقابت‌های قهرمانی آسیا یکی از میادین مهم برای وزنه‌برداری ایران در راه کسب امتیاز لازم برای رسیدن به دو سهمیه المپیک است. این مسابقات طی چند روز آینده در ازبکستان برگزار خواهد شد.

 

اکنون علی هاشمی، علی داوودی، سهراب مرادی و کیانوش رستمی از شانس بیشتری برای کسب سهمیه برخوردارند و کیانوش رستمی قهرمان المپیک 2016 ریو امیدوار است با وزنه زدن در یک دسته پایین‌تر بتواند امتیاز خوبی جمع کرده و شانس خود را برای دریافت سهمیه المپیک بیشتر کند.

 

پیش از این قرار بود تکلیف سهمیه‌های وزنه‌برداری پس از اتمام مسابقات قاره‌ای مشخص شود که با تغییراتی که فدراسیون جهانی در مسابقات گزینشی ایجاد کرد کار تقسیم سهمیه‌ها با اضافه شدن سه مسابقه دیگر تا خرداد ماه به طول خواهد انجامید.

 

مطالب مشابه