آمران به معروف برای استفاده از شیوه‌های تذکر لسانی آموزش ببینند

منبع: حوزه

1

1400/1/19

15:19


 حوزه / نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر و به کارگیری شیوه صحیح تذکر لسانی تأکید و برای تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تاکستان اعلام آمادگی کرد.

آمران به معروف برای استفاده از شیوه‌های تذکر لسانی آموزش ببینند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی، امروز در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین گفت:  در اهمیت و ارزش این فریضه الهی  همین بس که امام حسین (ع) شهید این راه بوده و هدف از نهضت تاریخ ساز و انسان ساز خود را عمل به امر به معروف و نهی از منکر در بلاد اسلامی می دانست.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی خاطرنشان کرد: اگر حتی  نگاهی گذرا به تاریخ قیام عاشورا داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این قیام برای مبارزه با بدعت ها، ظلم و جور دستگاه حکومتی به وجود آمد، چون این منکرهای جامعه اسلامی  ارزش ها و اصول اسلام ناب را هدف گرفته بود. 

امام جمعه شهرستان تاکستان بیان کرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیار مهمی است که در صورت بی‌توجهی به آن، آسیب‌های زیادی در جامعه رواج خواهد یافت.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تصریح کرد: امام حسین(ع) با قیام خود اهمیت و ارزش امر به معروف و نهی از منکر را بالا برد و حضرت در این راستا، حاضر به شهادت خود و عزیزانش و اسارت خانواده خود شد، اما مبارزه با ظلم و یزید فاجر را ترک نکرد.

وی ادامه داد: بزرگترین انگیزه قیام امام حسین(ع) مسئله امر به معروف و نهی از مـنکر است که این دو از مـهم تـرین ارکان دین بوده و امام در درجه اول مسئول اجرای این امر مهم اسلامی است.

 نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری، آموزش آمران و ناهیان از منکر و به کارگیری شیوه صحیح تذکر لسانی را ضروری دانست و برای تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تاکستان اعلام آمادگی کرد.

همچنین در ادامه، حجت الاسلام بحری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین، ضمن تشریح روند تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی و تشکیل ستادهای استانی، گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی ستاد را ارائه و فرآیند شکل گیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها را توضیح داد و در پایان اظهار امیدواری کرد: إن‌شاءالله به زودی شاهد تشکیل و آغاز به کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تاکستان در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود.

 

مطالب مشابه