افکار انقلابی شهید صدر سرمایه بزرگ مسلمانان است

منبع: حوزه

3

1400/1/19

18:06


حوزه‌/ حجت‌الاسلام والمسلمین مقصود علی دومکی گفت: افکار انقلابی شهید سید باقر صدر هنوز هم یک سرمایه بزرگ برای ملت عراق و مسلمانان است. در برابر دیکتاتوری صدام در داخل عراق ایستاد و تاریخ جدیدی از صبر، استقامت و جهاد را رقم زد که منجر به شهادت وی شد.

افکار انقلابی شهید صدر سرمایه بزرگ مسلمانان است

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین مقصود علی دومکی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد فیلسوف، اندیشمند و رهبر انقلابی اسلام، آیت الله شهید سید باقر صدر گفت: افکار انقلابی شهید سید باقر اصدر هنوز هم یک سرمایه بزرگ برای ملت عراق و مسلمانان است. در برابر دیکتاتوری صدام در داخل عراق ایستاد و تاریخ جدیدی از صبر، استقامت و جهاد را رقم زد که منجر به شهادت وی شد.

وی به آثار شهید اشاره کرد و افزود: شهید صدر مفکر بزرگ معاصر بود که کتابهایی در زمینه فلسفه، اقتصاد و علوم مختلف نوشت که حتی امروز نیز شامل برنامه درسی دانشگاه ها و مدارس مختلف جهان است.

سخنگوی مجلس وحدت مسلمین پاکستان این شهید والا مقام را حامی بزرگ امام خمینی دانست و گفت: آیت الله سید محمد باقر صدر از اخلاص و الوهیت امام خمینی (ره) بسیار متأثر شده و وی یکی از سرسخت ترین حامیان انقلاب اسلامی و امام خمینی بود. بنت الهدی خواهر شهید صدر که خود شخصیتی علمی و برجسته در سطح اجتهاد بود، نیز با پیشبرد مأموریت و حرکت خود، با جنایات و اقدامات ضد اسلامی صدام مخالفت کرد.

وی در پایان تاکید کرد: حقیقت همیشه پیروز است و شکست سرنوشت باطل است. به همین دلیل امروز سید محمد باقر الصدر بعنوان رهبر بزرگ جهان اسلام زنده است در حالی که صدام نماد تحقیر و رسوا در سراسر جهان شده است.

تصویری


ویدئو