یک بادی کیت اسپرت با نام ایرانی، برای محصول جدید مازراتی معرفی شد

یک بادی کیت اسپرت با نام ایرانی، برای محصول جدید مازراتی معرفی شد


منبع: دیجیاتو

4

1400/1/19

19:06


مازراتی MC20 یک شاهکار واقعی در دنیای خودرو است. خودرویی که در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شد، اما بعدها در مارس ۲۰۲۱ آن را دوباره با برچسب‌های استتاری دیدیم و حالا قبل از آنکه به بازار بیاید، مجهز به یک بادی کیت افتر مارکتی با نام ایرانی آریا شده است.

با اتفاقاتی که قبل از عرضه این خودرو به بازار رخ داده اند، می‌توان حدس زد که محصول جدید مازراتی تا چه حد می‌تواند بازار خودرو را متحول کند.همان طور که گفته شد، بادی کیت متواضعانه‌ای که برای MC20 طراحی کرده اند را « آریا » می‌نامند. یک کمپانی نیویورکی به نام ۷ Designs این کیت را طراحی کرده است.

اگر متوجه همه تغییرات ایجاد شده در ظاهر خودرو با این کیت نشده اید، ما هرگز شما را سرزنش نمی‌کنیم. چرا که در میان حجم انبوهی از اطلاعات موجود در وب، تصاویر منتشر شده از مازراتی MC20 بسیار اندک اند و طبیعتا هنوز چهره این خودرو برای بسیاری از مردم آشنا نیست.

اما آن روی سکه، رویکرد بسیار منطقی و پخته ۷ Designs در قبال طراحی بادی کیت MC20 است. در دنیای تیونینگ‌های شلوغ با بال‌های غول آسا و رنگ‌های پر زرق و برق، این کیت بسیار ساده و در عین حال، چشم نواز به نظر می‌رسد. البته این به آن معنا نیست که ۷ Designs این کیت را بدون هیچ جذابیتی طراحی کرده باشد. جزئیات مربوط به این کیت، هنوز منتشر نشده است. اما تغییراتی در فلاپ‌های جلو و بال‌های اطراف بدنه را می‌توان از همین حالا هم مشاهده کرد.

رکاب‌های جانبی، ارتفاع MC20 از زمین را کاهش داده اند. هواکش کوچکی بر روی سقف دیده می‌شود و بال نصب شده بر پشت خودرو هم ابعاد چندان بزرگی ندارد. دیفیوزر خشن و سر اگزوزهای جابجا شده هم از دیگر تغییرات به وجود آمده در ظاهر خودرو هستند. با این حال، این موارد تنها چیزهایی هستند که می‌توانیم ببینیم. ۷ Designs مدعی شده که درصد بالایی فیبر کربن در ساخت قطعات این کیت استفاده شده است.

MC20 اکنون فقط از لحاظ ظاهری مجهز به کیت افتر مارکت شده، اما ممکن است در آینده با تغییرات قدرتی نیز همراه شود. پیشرانه فعلی این خودرو، یک موتور V6 تویین توربو ۳.۰ لیتری است که به گفته مازراتی، ۶۲۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و می‌تواند MC20 را در عرض ۲.۹ ثانیه، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. حال آنکه این سوپر اسپرت ایتالیایی تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت هم سرعت می‌گیرد.

درباره قیمت احتمالی این بادی کیت، فعلا اطلاعاتی در دست نداریم. با این حال، گفته شده که تنها ۲۵ کیت آریا برای مازراتی MC20 به تولید خواهد رسید. نصب این کیت می‌تواند ظاهر MC20 را به مراتب، خاص‌تر و گران قیمت‌تر جلوه دهد.

مطالب مشابه