ظلم و بیگاری و برده‌داری یا شرایط طبیعی برای گرفتن میزبانی در هزاره سوم

منبع: طرفداری

1

1400/1/19

19:54


ظلم و بیگاری و برده‌داری یا شرایط طبیعی برای گرفتن میزبانی در هزاره سوم

پس از مدت ها، در یکی دو ماه اخیر باز هم حرف و حدیث هایی درباره بیگاری از کارگران حاضر در قطر بر سر زبان ها افتاد

 

به گزارش طرفداری، پس از آن که در یکی دو سال اخیر حرفی از مرگ و میر کارگران حاضر در کشور قطر بر اثر شرایط کاری به گوش نمی رسید در جریان بازی های مقدماتی جام جهانی در اروپا، روند جدیدی از این ضد تبلیغ علیه عنابی پوشان  به راه افتاد و سه تیم نروژ، آلمان و هلند با نشر جملاتی روی پیراهن های خود در محکوم کردن ناجوانمردانه کار کشیدن از کارگران در قطر، باز هم سعی در بازکردن دوباره این موضوعات داشتند و به این ترتیب یک بار دیگر مصاحبه ها، مکالمات تلفنی، فیلم های مستند و صداهای ضبط شده توسط برخی انجمن ها در فضای مجازی پخش شد.

هر چند ما در این مورد اطلاعات زیادی نداریم اما عوامل برگزار کننده این بازی ها در قطر معتقدند که  این حرف و حدیث ها از همان زمانی که نام قطر به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد، به وجود آمد. آنها در این باره معتقدند که زمان انتخاب برای میزبانی ما قول اصلاحات دادیم و پس از آن نیز با برنامه هایی داشتیم پیش می رویم.

قطری ها و مشاورانشان در برگزاری بازی های جام جهانی به نکته ای جالبی هم در این باره اشاره می کنند. آنها می گویند چرا تماسهای مکرر و فراوان از سوی گروه های حقوق بشری و برخی سیاستمداران نامدار برای تحریم بازی های المپیک زمستانی چین 2022 هرگز مورد استقبال قرار نمی گیرد؟! جواب این مسئله کاملا ساده است؛ اگر ستاره های آلمان(به طور مثال) با سیاست مشابهی نسبت به چین رفتار کند در زودترین زمان ممکن باشگاه های آلمانی خالی سرمایه می شوند و در آن صورت چه اتفاقی برای آنها می افتد؟!

پس از اعتراضاتی که در سال 2019 علیه کشور چین برای برگزاری بازی های المپیک زمستانی شده بود در نهایت تاثیر منفی بر روی کشورهای معترض داشت به طور مثال تعدادی از حامیان مالی که از آمریکا بودند پس از اعلام اعتراض هایی علیه نقض حقوق بشر  توسط چینی ها  به سرعت چوب خود را خوردند و تصمیم به اصلاح برنامه های خود گرفتند. پس از اعتراض کاملا ملایم آنها که به دور از هرگونه فضای جنجالی و رسانه ای انجام شده بود با در لیست سیاه قرار گرفتن برند مانند H&M و چند برند دیگر، پاسخ داده شد! پس از این همین اتفاق بود که گفته می شد "کوچکترین انتقادی می تواند شما را از ارتباط با بازار عظیم چین جدا کند!"

مطالب مشابه