شیخ نوروز نجفی تلاش خود را صرف ارتقای علمی طلاب نمود

منبع: حوزه

2

1400/1/19

22:04


حوزه/حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوب علی بشوی گفت: مرحوم شیخ نوروز علی نجفی بسیار ساده زیست بود و باوجود داشتن امکانات فراوان مادی و رفاهی به حد اقل ها اکتفا نمود.

شیخ نوروز نجفی تلاش خود را صرف ارتقای علمی طلاب نمود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین یعقوب علی بشوی از روحانیون پاکستانی و استاد جامعه المصطفی العالمیه از در گذشت حجت الاسلام و المسلمین مرحوم شیخ نوروز علی نجفی ابراز تأسف کرد و گفت: شیخ نوروز نجفی الگوی مهمی برای مدیران و مسئولان مدارس بود.

وی افزود: ایشان بسیار ساده زیست بود و باوجود داشتن امکانات فراوان مادی و رفاهی به حد اقل ها اکتفا نمود و همه تلاش های خود را صرف ارتقاء فکری و علمی طلاب نمود.

وی به ویژگی‌های این عالم وارسته اشاره کرد و گفت: جایگاه علمی و شخصیت این استاد مرحوم در بین علمای پاکستان ممتاز بود. بنده چندین سال است که با این استاد آشنا شده و در این عرصه ایشان را فردی ممتاز در زمینه های مختلف یافتم.

وی با اشاره به خدمات مرحوم اظهار داشت: ایشان موفق به تربیت صدها شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام شد. دغدغه اصلی ایشان افزایش سطح علمی و معنوی نمودن فضای حوزه بوده است. مسائل روز را از نزدیک رصد می کرد و به دنبال پاسخ متقن به شبهات روز بود.

وی در پایان گفت: این ضایعه را خدمت امام زمان عج، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع تقلید، علما،شاگردان آن مرحوم و به ویژه به خانواده آن مرحوم تسلیت می گویم. 

مطالب مشابه