رئال مادرید، چهارمین حریف محبوب لیونل مسی؛ آمار و ارقام ستاره آرژانتینی در الکلاسیکوها

منبع: طرفداری

3

1400/1/20

11:53


رئال مادرید، چهارمین حریف محبوب لیونل مسی؛ آمار و ارقام ستاره آرژانتینی در الکلاسیکوها

مهاجم شماره 10 بارسلونا با حضور در الکلاسیکوی فردا با رکورد بیشترین حضور در مسابقات الکلاسیکو برابری خواهد کرد.

به گزارش طرفداری و به نقل از آ اس، سفر بارسلونا به استادیوم آلفردو دی استفانو در روز شنبه چهل و پنجمین حضور لیونل مسی در مسابقات الکلاسیکو خواهد بود و البته ممکن است اخیرا حضور او نیز باشد. با توجه به این که مسی در تابستان گذشته برای جدایی از بارسلونا تلاش کرد و قراردادش با آبی و اناری ها در تابستان امسال به پایان می رسد و هنوز خبری از تمدید قرارداد او نشده است، ممکن است ستاره آرژانتینی به دوران 17 ساله حضور خود در بارسلونا پایان دهد و به همین خاطر این دیدار می تواند آخرین حضور او در الکلاسیکوها باشد. 

از زمان اولین حضور ستاره آرژانتینی در مسابقات الکلاسیکو در 19 نوامبر 2005 که با درخشش رونالدینیو با پیروزی سه بر صفر بارسلونا در برنابئو به پایان رسید تا به امروز، مسی توانسته چندین رکورد ویژه در این مسابقات را به نام خود کند و روز شنبه نیز به یک رکورد دیگر دست پیدا می کند. 

او در حال حاضر رکورد بیشترین گل زده در الکلاسیکو(26 گل) و بیشترین پاس گل در این مسابقات (14 پاس) را به خود اختصاص داده است و حالا با حضور در این مسابقات با رکورد سرخیو راموس در بیشترین حضور در مسابقات الکلاسیکو برابری خواهد کرد و با توجه به این که کاپیتان مادریدی ها به خاطر مصدومیت شانس حضور در این بازی را ندارد، رکورد این دو با هم برابر خواهد شد. 

8 گل بیشتر از نفر دوم 

مسی در حالی در مسابقات الکلاسیکو 26 گل زده است که رده دوم در جدول گلزنان الکلاسیکو به طور مشترک به دی استفانو و کریس رونالدویی تعلق دارد که هر یک 18 گل زده اند. دومین گلزن برتر بارسلونا در مسابقات الکلاسیکو نیز سزار رودریگز است که 14 گل به ثمر رسانده است. 

مسی همچنین رکورد بیشترین هت تریک در الکلاسیکو را نیز به طور مشترک در اختیار دارد. او توانسته همانند جیمی لازکانو، سانتیاگو برنابئو، پائولینو آلکانتارا و فرانس پوشکاش دو بار در این مسابقات هت تریک کند. 

رئال مادرید، چهارمین حریف محبوب ستاره آرژانتینی

در طول دوران حرفه ای لیونل مسی، تنها سه باشگاه سویا با 38 گل، اتلتیکومادرید با 32 گل و والنسیا با 28 گل بیشتر از رئال مادرید از مسی گل خورده اند. با این وجود مسی در 6 الکلاسیکوی اخیر موفق به گلزنی نشده است و آخرین گل او به رئال به تساوی 2-2 دو تیم در می 2018 برمی گردد. با این وجود با توجه به روند فوق العاده مسی در بازی های اخیر، احتمال این که این دیدار هفتمین دیدار بدون گل ستاره آرژانتینی باشد، خیلی اندک است. از شروع سال نو میلادی، مسی در 20 مسابقه برای بارسا 19 گل زده است.

برد و باخت های مسی در الکلاسیکو

بازیکن آرژانتینی در سال هایی که برای بارسا بازی کرده است، در طول 44 الکلاسیکو 19 برد، 11 تساوی و 14 باخت به دست آورده است.

 

مطالب مشابه