شهید آوینی، ارزش والای حماسه را با هنر متعهد به عموم مردم نشان داد

منبع: حوزه

5

1400/1/20

12:27


حوزه/رئیس دانشگاه مجازی المصطفی(ص) گفت: بزرگترین دستاورد شهید آوینی آن بود که ارزش والای حماسه را با هنر متعهد به عموم مردم نشان داد.

شهید آوینی، ارزش والای حماسه را با هنر متعهد به عموم مردم نشان داد

حجت الاسلام و المسلمین سعید ارجمندفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم اظهار داشت: آن چه باعث ماندگاری شهید سید مرتضی آوینی و آثارش شد، اخلاص در نحوه عملکرد و نگاه جهادی ایشان در ایجاد ارتباط بین هنر و حماسه بود.

وی افزود: شهید آوینی کسی بود که حقیقتاً ارزش هنر متعهد را می دانست و به طور کلی مطالعات عمیقی در حوزه هنر و به خصوص سینما داشت و با شناخت کافی به سراغ موضوعات روز می رفت.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی (ص) همچنین گفت: به عقیده بنده، بزرگترین دستاورد شهید آوینی این بود که ارزش والای حماسه را با هنر به جامعه خود نشان داد و با خلق آثار ماندگاری در حوزه دفاع مقدس از جمله روایت فتح، به جایی رسید که رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان سید شهیدان اهل قلم یاد کرد و این مساله بسیار پرمعنا و ارزشمند است

وی بیان داشت: به خصوص روش ها و سبک هایی که ایشان در زمینه مستند ابداع و عرضه کرد و توانست به واسطه آن اخلاص و ایمان رزمندگان ما را در هنر مستند نشان دهد، بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام و المسلمین ارجمندفر همچنین افزود: از سویی شهید آوینی با کلام خاص و عرفانی خود که در آن معرفت موج می زد و از آیات و روایات به خوبی و به جا استفاده شده، نشان داد که چطور می توان مستندهایی ساخت که بر عام و خاص اثرگذار باشد به طوری که محصول او به معنای واقعی کلمه، آیات جهاد و دفاع در سبک زندگی و رزمندگی بچه های جبهه را به تصویر کشید.

مطالب مشابه