توماس توخل: اهداف شخصی بازیکنانم تاثیری روی تصمیمات من ندارد

منبع: طرفداری

9

1400/1/20

18:21


توماس توخل: اهداف شخصی بازیکنانم تاثیری روی تصمیمات من ندارد

سرمربی چلسی از شرایط تیمش پیش از دیدار با کریستال پالاس می گوید. 

توماس توخل از اوضاع چلسی پیش از تقابل با کریستال پالاس گفته است.

به گزارش طرفداری و به نقل از فوتبال لندن، تیم های چلسی و کریستال پالاس در چارچوب هفته 31 لیگ برتر انگلیس، فردا و از ساعت 21:00 به وقت تهران در سلهرست پارک مقابل هم قرار می گیرند. توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و از اوضاع تیمش گفت:

روی هاجسون و کریستال پالاس؟ چند سال پیش در لندن او را ملاقات کردم. یک جنتلمن واقعی و فردی بسیار با تجربه که تجربیاتش را در اختیار دیگران قرار می دهد. کریستال پالاس بسیار مستحکم و با آرامش فوتبال بازی می کند. سارماندهی این تیم فوق العاده است و بازیکنان فیزیکی هم در اختیار دارد. در مجموع انتظار یک بازی خارج از خانه دشوار داریم. 

تامی آبراهام به خاطر حضور در یورو قرار است بیشتر بازی کند؟ بله و نه. نه به خاطر اینکه نمی توانم تصمیماتم را تنها بر اساس اهداف شخصی بازیکنانم اتخاذ کنم؛ کپا هم چنین هدفی در تیم ملی اسپانیا دارد. البته که هدفمند بودن خوب است اما تاثیری در تصمیمات من ندارد؛ من سرمربی چلسی هستم و برای منافع باشگاه کار می کنم. تامی اخیرا شرایط سختی داشته و چند بار به خاطر دلایل تاکتیکی در بین دو نیمه تعویض شده است. او نتوانسته بود توقعات ما و خودش را برآورده کند؛ اخیرا هم دچار مصدومیت شد. ما بدون او نیز خوب بازی کردیم و نتایج مطلوبی به دست آوردیم. تنها سه تعویض داریم و این اشکال بسیار بسیار بزرگی است. بنابراین اوضاع چندان آسان نیست و این وظیفه تامی است که تمام تلاشش را انجام دهد تا به زمین برود. 
هاورتس و ورنر مقابل پورتو؟ پورتو تیمی است که کار را برای شما بسیار دشوار می سازد. آنها از مرحله گروهی با 13 امتیاز صعود کردند و می توانید از بازیکنان مان بپرسید بازی مقابل آنها چگونه است. آنها بازی را برای تان سخت می کنند، مخصوصا برای بازیکنان تهاجمی. کار تیمو (ورنر) و کای (هاورتس) اصلا آسان نبود. پورتو خیلی خوب دفاع می کرد و کار این دو نفر برای پیدا کردن فضا و خلق موقعیت بسیار دشوار بود. بنابراین در دقیقه 65 تغییراتی به وجود آوردیم اما به هیچ عنوان اعتماد و ایمان مان به کای و تیمو را از دست نداده ایم. این موضوع که گاهی اوقات ارائه یک نمایش تاثیرگزار دشوار می شود را قبول داریم. شاید تیمو کمی مشکل اعتماد به نفس داشته باشد اما اعتماد به نفس کای را بسیار بالا می بینم. نگرانی بابت شان نداریم و آن تغییرات هم به خاطر تغییر ضرباهنگ بازی بود. 
سیستم بازیکنان قرضی چلسی؟ نمی توانیم 50 بازیکن در تیم اصلی داشته باشیم. خیلی از بازیکنان قرضی ما در تیم هایی که حضور دارند، بسیار عالی کار می کنند. آنقدری در باشگاه های مان حضور نداریم که تمام 22 بازیکن را با جزئیات بشناسیم؛ به همین دلیل کار راحتی نست که تصویری از تمام بازیکنان مان در ذهن نگه داریم. البته که همه شان را به طور کلی می شناسیم اما جزئیات نه. در مورد بازیکنان قرضی این مشکل وجود دارد که شما مجبورید عملکرد آنها در لیگ های خارجی را با لیگ و تیم خودتان تطابق ببخشید. اگر هم در همین کشور بمانند و در تیمی مثل کریستال پالاس باشند و تاثیر خوبی روی عملکرد تیم شان بگذارند، باید به این هم توجه کنید که آنها 90 دقیقه هر هفته به میدان می روند، آیا می توانند در روزهای نیمکن نشینی هم چنین عملکردی داشته باشند. این تطابق بخشی بسیار سخت است و از این جهت، ترجیح می دهم با هر کس به طور شخصی در دوره پیش فصل ملاقات کنم. در همین حال به سیاست باشگاه هم احترام می گذارم، تصمیم در مورد آینده بازیکنان با آنهاست. اجازه دهید اوضاع را بررسی کنیم. اگر شرایط بازار پیچیده شود، یک استخر پر از بازیکن در اختیار خواهیم داشت. 
ادامه سرمربیگری تا 70 سالگی؟ نمی دانم! در حال حاضر پاسخ منفی نمی دهم. حضور و کار کردن در فوتبال را به عنوان بخشی از وجودم حس می کنم. اگر شرایط به همین روال باشد، اصلا مسئله سن و سال در کار نخواهد بود، شما روی فوتبال انرژی می گذارید آن هم به شما انرژی می دهد. 
از دیدار با وست برومویچ تا دیدار با پورتو چه چیز یاد گرفتم؟ از هر بازی و هر موقعیتی، چیزی یاد می گیریم. در مورد این دو بازی استنتاج خاصی ندارم. نتایج پرفراز و نشینی کسب کردیم. البته که خیلی مهم است تجارب تان را در اختیار تیم بگذارید؛ این نخستین شکست سنگین ما بود، آن هم طی یک بازی عجیب و غریب. واکنش بازیکنانم را کاملا قبلا از دیدار با پورتو احساس کردم. 
برای حضور در جمع چهار تیم برتر به چه چیزی نیاز داریم؟ بسیار مهم است که روی تمام چالش های پیش رو کاملا متمرکز بمانیم. باید توانایی فراموشی بازی ها و نتایج گذشته را داشته باشیم و با آغوشی باز به استقبال شروع یک چالش جدید برویم. اینکه مقابل پورتو 2-0 پیروز شدیم مقابل کریستال پالاس کمکی به ما نمی کند؛ هربار باید از ابتدا شروع کنیم. این باید برای یک تیم اعتماد به نفس به همراه داشته باشد چون بازی فردا برای رسیدن به تمام اهداف مان کافی نیست؛ یک بازی که تنها 90 دقیقه به طول می انجامد. باید فقط به فکر مصاف با کریستال پالاس باشیم، نه بازی سه شنبه و نه بازی هفته بعد مقابل منچسترسیتی. بدون مصدوم به این بازی رسیده ایم و امیدوارم شرایط همیشه همینگونه باشد. فردا با تیمی بازی داریم که بیشتر از ما برای آماده شدن فرصت داشت؛ شرایطی که وست بروومویچ به واسطه بازی های ملی در آن قرار گرفته بود. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو