بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی


منبع: نی نی بان

6

1400/1/24

08:07


رژیم آب، رژیم کرفس، رژیم سالاد... لیست رژیم‌های غیراستاندارد تمامی ندارد و هر بار هم یکی از آن‌ها مد می‌شود. اما تا به حال فکر کردید هر کدام از این رژیم‌های غذایی به ظاهر تاثیرگذار، چقدر به بدن آسیب می‌رسانند؟ اینجا است که اهمیت مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی مشخص می‌شود.


بیشتر بخوانید: چگونه به کودک خود غذا بدهیم؟


متخصص تغذیه کیست؟

متخصص تغذیه یعنی فردی متخصص در زمینه تغذیه که متناسب با وضعیت جسمانی شما، برنامه غذایی استاندارد و قابل اعتمادی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

متخصص تغذیه یعنی فردی متخصص در زمینه تغذیه که متناسب با وضعیت جسمانی شما، برنامه غذایی استاندارد و قابل اعتمادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. تا با رعایت آن بتوانید هم به وزن دلخواهتان برسید و هم ‌مطمئن باشید که سلامتی خود را صرفاً به خاطر یک رژیم غذایی نادرست به خطر نمی‌اندازید. گاهی اوقات به متخخص تغذیه، دکتر یا مشاور تغذیه نیز می‌گویند.

بهترین دکتر تغذیه در تهران

برای پیدا کردن بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی در تهران می‌توانید لیست زیر را مدنظر قرار دهید:

                                     

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

دکتر تغذیه و لاغری موضعی، سرکار خانم معصومه مرادی

دکتر معصومه مرادی مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کرده و فعالیت خود را به عنوان بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی از سال 85 شروع کرده‌اند.

سابقه کاری زیاد و چاپ مقالات متعدد بین‌المللی در زمینه رژیم‌شناسی از افتخارات ایشان محسوب می‌شود. خانم مرادی علاوه بر خدمت در کادر درمان، مدرس دانشگاه و عضو انجمن تغذیه ایران نیز هستند.

آدرس مطب: گیشا، ساختمان خاتم واقع در بین خیابان‌های 12 و 14.

تلفن تماس مطب: 02188231136

تلفن تماس برای مشاوره غیرحضوری: 09194820425


بیشتر بخوانید: مشاوره تغذیه کودکان، پنج استراتژی کاربردی


                          

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

پزشک و متخصص رژیم و تغذیه، جناب آقای محمدحسن ابوالحسنی

دکتر محمدحسن ابوالحسنی نیز تخصص خود را در زمینه رژیم و تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران گرفته‌اند و تاکنون بیشتر از 30 سال سابقه کاری دارند. تنها با تکیه بر این همه تجربه و سابقه کاری می‌توان گفت ایشان هم بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی محسوب می‌شوند.

دکتر ابوالحسنی نقش روان را در رژیم‌های درمانی خود در نظر می‌گیرند و رژیم‌هایی که به مراجعین ارائه می‌دهند، ابتدا مبتنی بر تغییر رفتار است، سپس تغییر مقدار.

آدرس مطب: خیابان پاسداران، بعد از برج سفید و واقع در بوستان هفتم با پلاک 156.

تلفن‌های تماس مطب:

02122569006

02122779006


بیشتر بخوانید: تغذیه قبل از بارداری قابل اصلاح است؟


                          

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

متخصص تغذیه و رژیم درمانی، جناب آقای کوروش صمدپور

دکتر کوروش صمدپور، دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکترای تغذیه خود را در دانشگاه کویزلند استرالیا گذرانده‌اند. ایشان نیز بدون شک بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی محسوب می‌شوند.

دکتر صمدپور برای خانم‌های باردار یا شیرده، کودکان چاق یا لاغر و حتی سالمندان و ورزشکاران نیز رژیم غذایی ارائه می‌دهند. و حتی می‌توانند با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لاغری به کاهش سایز بدن بیمار کمک کنند.

آدرس مطب: خیابان آیت الله کاشانی در انتهای بلوار ابوذر قبل از حکیم، ساختمان مینا واقع در کوچه مینا

تلفن تماس مطب: 02144976772


بیشتر بخوانید: رژیم دوران شیردهی، رژیم ضد ریفلاکس


                          

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

متخصص تغذیه و رژیم درمانی، سرکار خانم مریم مظاهریون

دکتر مریم مظاهریون نیز فارغ ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. ایشان هم با داشتن بیش از 15 سال سابقه کاری و به چاپ رساندن 14 مقاله علمی معتبر، بدون تردید بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی محسوب می‌شوند.

دکتر مظاهریون یکی از اعضای انجمن تغذیه کانادا هم هستند و در سال 1395 توانسته‌اند عنوان پژوهشگر برتر را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کنند.

آدرس مطب: واقع در خیابان فرمانیه غربی بین وطن‌پور و آقایی با پلاک 162

تلفن تماس: 09021008022


بیشتر بخوانید: چاقی مانع بارداری می‌شود؟


                                 

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

رژیم درمانی آنلاین

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی خود را در اینترنت پیدا و به صورت آنلاین به او مراجعه کنند. هیچ ایرادی هم ندارد. با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید با متخصصین تغذیه بسیاری که خدمات آنلاین ارائه می‌دهند آشنا شوید. اما توصیه می‌کنیم به هرکسی اعتماد نکنید و سوابق متخصصین آنلاین را نیز چک کنید تا به دردسر نیفتید. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم از اطرافیان خود، کسانی که قبلاً رژیم آنلاین را تجربه کرده‌اند پیدا کنید و با آن‌ها درباره تجربه‌ و دکتری که از او مشاوره آنلاین گرفته‌اند صحبت کنید. بدین ترتیب، انتخاب مطمئن‌تری خواهید داشت.

مراحل دریافت رژیم درمانی آنلاین معمولاً به صورت زیر است:

  • ابتدا به وب‌سایت مشاور تغذیه مدنظر خود مراجعه می‌کنید.
  • سپس اطلاعات خود را از قبیل وزن، قد، سن، بیماری‌های خاص و غیره وارد سایت می‌کنید.
  • کمی صبر به خرج می‌دهید تا اطلاعات شما توسط دکتر تغذیه بررسی شود.
  • در آخر دکتر برنامه غذایی متناسب شما را تهیه کرده و معمولاً از طریق ایمیل برایتان ارسال می‌کند.

هزینه مشاور تغذیه

ممکن است فکر کنید خب مسلماً مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی گران تمام می‌شود! اما نه! همیشه اینطور نیست. به عبارتی هزینه مشاور تغذیه علاوه بر ویزیت مشاوره، به نوع ارائه خدمات نیز بستگی دارد.

سیاری از افراد برنامه غذایی را از دکتر دریافت ولی بعد از یکی دو هفته آن را نیمه کاره رها می‌کنند. در نتیجه مجبور می‌شوند دوباره به دکتر مراجعه کنند و بابت برنامه غذایی جدید هزینه گزاف بپردازند. پس برای کاهش هزینه‌ها هم که شده، به برنامه غذایی خود وفادار باشید و رژیم را رعایت کنید.

با این حال حتی اگر هزینه مشاور تغذیه برایتان گران هم باشد، باز هم ارزشش را دارد. می‌پرسید چرا؟ واضح است. چون هر غذایی که می‌خوریم به طور مستقیم بر سلامت ما تاثیر می‌گذارد. اینجا دیگر بحث چاقی یا لاغری یا استانداردهای زیبایی نیست. بحث سر سلامت بدن است. بسیاری از بیماری‌ها حتی سردردها و دل‌دردهای گاه و بی‌گاهی که تجربه می‌کنیم، ممکن است منشاء غذایی داشته باشند. یا خیلی از بیماری‌ها صرفاً با تغییر رژیم غذایی به طور کامل درمان شوند یا حداقل تا حد زیادی بهبود یابند.

پس مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی و پرداخت هزینه آن، گامی است در جهت داشتن جسم و روانی سالم. به هر حال هزینه مشاور تغذیه بیشتر به مراجعین مربوط می‌شود تا دکتر تغذیه! چون بسیاری از افراد برنامه غذایی را از دکتر دریافت ولی بعد از یکی دو هفته آن را نیمه کاره رها می‌کنند. در نتیجه مجبور می‌شوند دوباره به دکتر مراجعه کنند و بابت برنامه غذایی جدید هزینه گزاف بپردازند. پس برای کاهش هزینه‌ها هم که شده، به برنامه غذایی خود وفادار باشید و رژیم را رعایت کنید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو