قیمت گوشی موبایل

منبع: نمکستان

17

1400/1/25

10:18


قیمت گوشی موبایل ، یکی از پر حاشیه‌ترین و پربحث‌ترین موضوعاتی است که به واسطه نوسانات نرخ ارز، همواره مورد توجه کاربران در داخل کشور قرار دارد.

قیمت گوشی موبایل ، یکی از پر حاشیه‌ترین و پربحث‌ترین موضوعاتی است که به واسطه نوسانات نرخ ارز، همواره مورد توجه کاربران در داخل کشور قرار دارد. بازار گوشی های موبایل در ایران، عمدتاً از محصولات ۴ برند اصلی یعنی اپل، سامسونگ، هواوی و شیائومی تشکیل می‌شود که در حوزه فروش تجهیزات الکترونیکی در سطح جهانی فعالیت می‌کنند. در این مقاله با «موبایل کمک» همراه ما باشید تا به جدیدترین لیست قیمت گوشی‌های هوشمند از ۴ برند اصلی در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بپردازیم و قیمت مدل‌های مختلف محصولات این ۴ برند را با هم مقایسه کنیم.

تلفن‌های همراه

امروزه تلفن‌های همراه، بخش جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌ها هستند. فرقی نمی‌کند شما یک دانشجو باشید یا یک کارمند، در عصر کنونی حتماً به یک گوشی موبایل هوشمند نیاز دارید تا بتوانید فعالیت‌ها و کارهای خود را سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهید. از جمله کاربرد‌هایی که گوشی‌های موبایل، به لطف امکانات و قابلیت‌های آن دارند، می‌توان گفت:

  • برقرار ارتباط صوتی و تصویری
  • ارسال پیامک‌های صوتی، متنی و تصویری
  • ارتباط با دیگران از طریق اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی
  • استفاده از نقشه برای آدرس‌یابی
  • تصویر برداری و فیلم‌برداری از محیط
  • ذخیره‌سازی اطلاعات
  • بازی و سرگرمی
  • تماشای فیلم و وب‌گردی
  • و …

در بازاز موبایل ایران، طیف بسیاری از انواع گوشی‌های موبایل را خواهید یافت که از برند‌های بزرگی همچون اپل، سامسونگ، هواوی، شیائومی و … تهیه شده و در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید تا نگاهی به قیمت گوشی موبایل به روز در این هفته (هفته انتهایی فروردین ماه سال ۱۴۰۰) داشته باشید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

قیمت گوشی موبایل اپل

اولین برندی که می‌خواهیم سراغ آن برویم، برند مشهور اپل است که همواره قیمت‌های بسیار بالایی، به خصوص برای آیفون‌های خود ارائه می‌کند. قیمت گوشی‌های اپل، مطابق با پرفروش‌ترین و جدید‌ترین محصولات این برند، در جدول زیر آورده شده است. این برند در سال ۲۰۲۰، توانسته است رتبه ۱، ۵، ۶، ۷ و ۱۰ بیشترین فروش گوشی‌های موبایل در سراسر جهان را به خود اختصاص دهد که رتبه اول مربوط به گوشی iPhone 11 ثبت شد. (نکته: توجه کنید که نرخ‌های درج شده در جداول قیمتی، بر اساس قیمت گوشی امروز (آخرین هفته از فروردین ماه سال ۱۴۰۰) هست و قیمت‌های درج شده به تومان می‌تواند دچار تغییر شود)

نام مدلقیمت در ایران (تومان)قیمت جهانی (یورو – دلار)
iPhone 11از ۱۶.۵۰۰ الی ۳۱.۰۰۰ میلیون۵۷۷ یورو
iPhone SEاز ۱۶.۲۴۹ الی ۱۷.۶۰۰ میلیون۱۴۰ یورو
iPhone 12 Pro Maxاز ۳۱.۳۰۰ الی ۵۸.۵۰۰ میلیون۱۱۹۰ یورو
iPhone 12از ۲۴.۲۰۰ الی ۳۷.۰۰۰ میلیون۸۰۵ یورو
iPhone 12 Proاز ۲۸.۷۰۰ الی ۴۰.۰۰۰ میلیون۹۹۹ دلار
iPhone 7از ۸.۰۰۰ الی ۸.۵۰۰ میلیون تومان۱۸ یورو
Apple iPhone 7 Plusدر حدود ۱۲.۰۰۰ میلیون تومان۳۲۰ یورو
Apple iPhone 8 Plusاز ۱۳.۶۰۰ الی ۱۴.۶۰۰ میلیون۳۴۰ یورو
Apple iPhone ۶sاز ۴.۲۰۰ الی ۶.۹۵۰ میلیون۲۳۰ یورو
Apple iPhone Xاز ۱۴.۰۵۰ الی ۱۵.۷۰۰ میلیون۳۷۸ یورو
Apple iPhone ۵sدر حدود ۳.۲۵۰ میلیون تومان۳۳۰ یورو
Apple iPhone ۶s Plusاز ۵.۹۵۰ الی ۷.۰۰۰ میلیون۲۴۰ یورو

در مورد قیمت جدیدترین محصولات برند اپل هم می‌توان به مدل‌های iPhone 12 Pro Max با قیمت ۱۱۸۹ یورو، iPhone 12 با قیمت ۸۰۵ یورو، Apple iPhone SE 2020 با قیمت ۳۵۷ یورو، iPhone 11 Pro با قیمت ۷۳۰ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل اپل

قیمت گوشی موبایل سامسونگ

سامسونگ، دومین برند پرفروش در سال ۲۰۲۰ پس از اپل است که توانسته است فروش خوبی را برای محصولات خود تجربه کند. این شرکت رتبه ۲ پرفروش‌ترین گوشی جهان با مدل Galaxy A51 را به نام خود ثبت کرد. در ادامه، همانند قسمت بالا می‌خواهیم راجع به قیمت گوشی سامسونگ صحبت کنیم. به همین خاطر، لیستی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های سامسونگ در بازار ایران و جهان به همراه قیمت آن‌ها آورده شده است که عبارت‌اند از:

نام مدلقیمت در ایران (تومان)قیمت جهانی (یورو – دلار)
Samsung Galaxy A51از ۶.۹۵۰ الی ۸.۹۵۰ میلیون۲۴۵ یورو
Samsung Galaxy A10sاز ۳.۲۲۰ الی ۳.۶۵۰ میلیون۱۴۴ یورو
Samsung Galaxy A21sاز ۴.۳۵۰ الی ۵.۷۰۰ میلیون۱۵۴ یورو
Samsung Galaxy A11از ۳.۶۰۰ الی ۳.۹۹۰ میلیون۱۶۱ یورو
Samsung Galaxy A31از ۵.۳۵۰ الی ۶.۹۵۰ میلیون۲۲۸ یورو
Samsung Galaxy A01از ۲.۷۰۰ الی ۳.۴۵۰ میلیون۱۱۹ یورو
Samsung Galaxy A12از ۴.۰۰۰ الی ۵.۲۰۰ میلیون۱۴۳ یورو
Samsung Galaxy A20sاز ۴.۵۰۰ الی ۵.۰۰۰ میلیون۱۵۷ یورو
Samsung Galaxy A01 Coreاز ۲.۰۰۰ الی ۲.۵۵۰ میلیون۹۴ یورو
Samsung Galaxy A71از ۹.۴۹۰ الی ۱۰.۴۰۰ میلیون۳۳۳ یورو
Samsung Galaxy A30sاز ۵.۰۰۰ الی ۵.۶۹۹ میلیون۲۳۹ یورو

همچنین از جدیدترین سری از گوشی‌های هوشمندی که از سوی برند سامسونگ در سال ۲۰۲۱ ارائه شده است، می‌توان به مدل‌های Galaxy F02s با قیمت ۱۰۰ یورو، Samsung Galaxy F12 با قیمت ۱۳۰ یورو، Galaxy A72 با قیمت ۴۳۵ یورو و همچنین مدل Galaxy A52 5G با قیمت ۴۱۴ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل سامسونگ

قیمت گوشی‌های برند هواوی

با اینکه هواوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های هوشمند و همچنین از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود، اما با اعمال تحریم‌هایی که از سوی کاخ سفید اعمال شد، صادرات و فروش گوشی‌های این برند افت قابل توجهی هم در بازار جهانی و هم در بازار داخلی ایران نمود (در حدود ۴۰ – ۶۰ درصد کاهش یافت). به همین خاطر ما در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان (۱۰ مورد اول)، نامی از برند و محصولات هواوی مشاهده نمی‌کنیم. با این حال در مورد قیمت گوشی هواوی می‌توان گفت:

نام مدلقیمت در ایران (تومان)قیمت جهانی (یورو – دلار)
Y5 2019از ۳.۱۰۰ الی ۳.۹۰۰ میلیون۱۴۹ یورو
Y5 Liteاز ۲.۲۴۴ الی ۴.۳۸۰ میلیون۱۰۰ یورو
Y9sاز ۵.۲۸۵ الی ۶.۹۰۰ میلیون۲۳۴ دلار
Y9 Primeاز ۴.۲۰۰ الی ۶.۲۱۹ میلیون۲۲۰ یورو
Huawei P30 Proاز ۱۴.۰۰۰ الی ۲۰.۲۰۰ میلیون۵۱۹ یورو
Huawei P30 liteاز ۵.۶۷۰ الی ۶.۶۳۰ میلیون۲۱۹ یورو
Huawei Mate 30 Proاز ۱۸.۱۶۰ الی ۲۱.۲۵۰ میلیون۷۰۹ یورو
Huawei P40 Pro Plusدر حدود ۲۱.۲۵۰ میلیون تومان۸۸۴ یورو
Y8pاز ۴.۱۵۰ الی ۶.۴۰۰ میلیون۲۴۰ یورو
Y7aاز ۳.۹۶۰ الی ۵.۰۵۰ میلیون۱۶۰ یورو
Nova 7iاز ۵.۳۰۰ الی ۷.۷۰۰ میلیون۲۴۰ یورو

همچنین در مورد قیمت گوشی موبایل برای جدیدترین مدل‌هایی که هواوی در مدت اخیر ارائه کرده است، می‌توان به قیمت مدل‌های Mate 40E با قیمت ۶۰۰ یورو، P40 4G با قیمت ۵۰۰ یورو، Mate X2 با قیمت ۲۳۰۰ یورو، Nova 8 Pro با قیمت ۷۹۹ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل شیائومی

در ادامه بررسی قیمت گوشی موبایل، به یکی از مهم‌ترین بخش‌ها یعنی قیمت گوشی شیائومی می‌رسیم. شیائومی، یکی از محبوب‌ترین برندهای تلفن همراه هوشمند در جهان و به خصوص در شرق آسیا است که پایین بودن قیمت گوشی موبایل در محصولات این برند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. جالب است بدانید این شرکت توانست در سال ۲۰۲۰ رتبه سومین برند پرفروش موبایل را در جهان کسب کند. همچنین رتبه‌های ۳، ۴، ۸ و ۹ پرفروش‌ترین گوشی‌های در سال ۲۰۲۰ به محصولات این برند اختصاص یافته است که بیشترین فروش آن مربوط به مدل Redmi Note 8 می‌باشد. در مورد قیمت گوشی موبایل شیائومی می‌توان گفت:

نام مدلقیمت در ایران (تومان)قیمت جهانی (یورو – دلار)
Xiaomi Redmi Note 8از ۴.۴۹۰ الی ۶.۲۵۰ میلیون۱۵۵ یورو
Xiaomi Redmi Note 8 Proاز ۵.۶۰۰ الی ۷.۱۰۰ میلیون۱۸۰ یورو
Xiaomi Redmi 8Aاز ۲.۹۴۸ الی ۴.۳۵۰ میلیون۱۲۰ یورو
Xiaomi Redmi 9از ۳.۵۷۰ الی ۴.۴۳۰ میلیون۱۱۱ یورو
Xiaomi Redmi 8از ۳.۵۲۰ الی ۴.۴۰۰ میلیون۱۳۸ یورو
Xiaomi Redmi 9Aاز ۲.۷۲۰ الی ۴.۵۵۰ میلیون۹۹ یورو
Xiaomi POCO X3از ۶.۲۵۰ الی ۷.۳۰۰ میلیون۲۴۹ یورو
Xiaomi POCO M3از ۴.۶۵۰ الی ۵.۲۷۰ میلیون۱۲۰ یورو
Xiaomi Redmi Note 9از ۴.۲۰۰ الی ۶.۶۰۰ میلیون۱۳۶ یورو
Xiaomi Redmi Note 9 Proاز ۶.۹۰۰ الی ۸.۴۹۰ میلیون۲۲۲ یورو
Redmi 9Cاز ۳.۲۴۰ الی ۴.۹۲۹ میلیون۱۰۴ یورو
Redmi 9Tاز ۴.۱۸۰ الی ۵.۹۵۰ میلیون۱۳۹ یورو

همچنین در مورد قیمت گوشی موبایل برای جدیدترین محصولات این برند می‌توان به مدل‌های Xiaomi Mi Mix Fold با قیمت ۱۳۰۰ یورو، Mi 11 Ultra با قیمت ۱۲۰۰ یورو، Mi 11i با قیمت ۶۵۰ یورو، Black shark با قیمت ۵۲۰ یورو و Poco X3 Pro با قیمت ۲۴۹ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل شیائومی

موبایل کمک

در انتهای این مقاله که در رابطه با قیمت گوشی موبایل، ۴ برند اصلی بازار جهانی و داخلی را با مدل‌های مختلف آن بررسی کردیم، حال اگر قصد خرید یک موبایل هوشمند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به وب سایت «موبایل کمک» بزنید.

موبایل کمک به عنوان معتبرترین و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه تعمیرات موبایل و فروش آن در ایران شناخته می‌شود. این شرکت از سال ۱۳۹۲، به تدریج خدمات خود را با تعمیر تجهیزات الکترونیکی تلفن هوشمند آغاز کرد و اکنون با گسترش تیم فنی و پشتیبانی این مجموعه، علاوه بر ارائه کلیه خدمات تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری، در زمینه خرید تلفن‌های هوشمند، خرید قطعات و مشاوره در خرید به کاربران خود سرویس‌های مختلفی را ارائه می‌کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو