لیورپول 0-0 رئال مادرید؛ شاهکار زیدان در 8 روز، لایق تشویق ایستاده

لیورپول 0-0 رئال مادرید؛ شاهکار زیدان در 8 روز، لایق تشویق ایستاده


منبع: طرفداری

7

1400/1/26

01:34


لیورپول 0-0 رئال مادرید؛ شاهکار زیدان در 8 روز، لایق تشویق ایستاده

رئال مادرید با دفاعی جانانه از اندوخته بازی رفت در آنفیلد لیورپول را ناکام گذاشت و راهی نیمه نهایی شد.

پیروزی 3-1 رئال مادرید در بازی رفت خانگی، کار لیورپول را تمام کرده بود و شاگردان زیدان علیرغم غیبت مهره های کلیدی خط دفاعی، موفق شد با یک دفاع تیمی بی نقص که با چاشنی بی دقتی مهاجمان لیورپول هم در برخی صحنه ها همراه شد، راهی نیمه نهایی شود؛ آنها به مصاف دیگر تیم انگلیسی، یعنی چلسی خواهند رفت.

اطلاعات بازی لیورپول - رئال مادرید

  • تاریخ برگزاری: چهارشنبه | 25 فروردین 1400
  • زمان برگزاری: ساعت 23:30 به وقت تهران
  • محل برگزاری: ورزشگاه آنفیلد
  • داور بازی: آقای بیورن کویپرس از هلند

گزارش بازی

لیورپول بازی را هجومی شروع کرد و در همان دقیقه '2 داخل محوطه موقعیت خطرناکی نصیب محمد صلاح شد که با واکنش عالی کورتوا دور شد. دقیقه '11 شوت فنی و زیبای میلنر از پشت محوطه جریمه با واکنش عالی دیگری از کورتوا راهی کرنر شد. در دقیقه '19 تیر دروازه مانع از گلزنی رئال مادرید شد؛ سر توپ بنزما مقابل کاباک و پاس او که به پای مدافع ترک برخورد کرد و به تیر عمودی خورد.

تکل کاسمیرو روی پای میلنر که با کارت زرد همراه بود

دقیقه '40 یک موقعیت خوب دیگر برای لیورپول خلق شد که صلاح قدر پاس خوب مانه را ندانست و با ضربه ای بد توپ را به بالای دروازه زد. در دقیقه '42 روی آشفتگی لحظه ای دفاع رئال مادرید، آرنولد توپ را به واینالدوم رساند اما هافبک هلندی هم با ضربه ای بد این فرصت خوب را خراب کرد. نیمه اول بازی در نهایت با تساوی 0-0 دو تیم به پایان رسید.

لیورپول نیمه دوم را هم هجومی شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی ضربه خطرناک فیرمینو با واکنش خوب کورتوا دفع شد. دقیقه '60 تیاگو آلکانتارا به جای میلنر و دیوگو ژوتا به جای کاباک وارد میدان شدند تا ترکیب قرمز ها هجومی تر شود.

واکنش های خوب کورتوا و کلین شیت در آنفیلد

دقیقه '66 پاس بلند عالی والورده، با فرار تند و تیز وینیسیوس همراه شد اما خروج به موقع آلیسون ضربه مهاجم برزیلی را مهار کرد و در برگشت قبل از بنزما توپ کامل دفع شد. دقیقه '72 رئال مادریدی که تحت فشار بود، دست به دو تعویض زد و آلوارو اوردیوزولا به جای کروس و رودریگو به جای وینیسیوس وارد میدان شدند.

در دقیقه '82 سادیو مانه جای خود را به چمبرلین داد و فیرمینو هم با شکیری تعویض شد تا لیورپول آخرین تلاش های خود را به کار بگیرد. در رئال مادرید هم ایسکو جانشین آسنسیو شد. دقیقه '2+90 تیبو کورتوا باز هم با خروجی عالی و به موقع زاویه را برای صلاح بست و توپ راهی کرنر شد. در نهایت بازی بعد از 4 دقیقه وقت تلف شده، بدون گل مساوی به پایان رسید و خبری از کامبک در آنفیلد نبود؛ رکورد استثنایی تیبو کورتوا در این ورزشگاه هم ادامه پیدا کرد.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو