سر الکس فرگوسن: سوپر لیگ اروپا؟ هواداران فوتبال لیگ قهرمانان اروپا را با فرمت فعلی دوست دارند

منبع: طرفداری

25

1400/1/29

23:46


سر الکس فرگوسن: سوپر لیگ اروپا؟ هواداران فوتبال لیگ قهرمانان اروپا را با فرمت فعلی دوست دارند

سرمربی پیشین منچستریونایتد با ایده تشکیل سوپر لیگ اروپا مخالف است. 

سر الکس فرگوسن می گوید فرمت فعلی لیگ قهرمانان اروپا به اندازه کافی جذاب است و نیازی بر هم زدن نظم موجود نیست.

به گزارش طرفداری و به نقل از رویترز، 12 باشگاه اروپایی (شامل 3 باشگاه ایتالیایی، 3 باشگاه اسپانیایی و 6 باشگاه انگلیسی) قصد دارند رقابتی مختص تیم های بزرگ تشکیل دهند. فرگوسن اعتقاد دارد این نخبه گرایی و نادیده گرفتن باشگاه های کوچک در تصمیمات کلان درست نیست و حتی در جذابیت فوتبال برای مخاطبانش نیز تاثیر گذار خواهد بود. این شخصیت برجسته، پس از بازی امروز منچستریونایتد - برنلی به خبرنگاران گفت:

صحبت کردن از سوپر لیگ یعنی دور شدن از ۷۰ سال رقابت باشگاهی در فوتبال اروپا. (در تجارب من) چه به عنوان بازیکن در تیم دانفرملین در دهه ۶۰ و چه به عنوان سرمربی آبردین، قهرمانی در جام برندگان جام برای یک باشگاه کوچک در اسکاتلند، مثل بالا رفتن از قله اورست بود. اورتون در حال هزینه کردن ۵۰۰ میلیون پوند برای ساختن ورزشگاهی جدید است و این رویا را دارد تا در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. کل هواداران دنیا، این رقابت را همین طور که هست، دوست دارند. 

سرمربی افسانه ای شیاطین سرخ افزود:

در دوران حضور من در منچستریونایتد، ما در چهار فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کردیم که همه آن ها، شب های به یادماندنی ای بودند. از این که منچستریونایتد در این جریان دخالت دارد یا نه مطلع نیستم چرا که من جزو افراد تصمیم گیرنده در این زمینه نیستم. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو