چهار خودروساز تاثیرگذار دنیا برای انقلاب حمل و نقل سبز: تسلا، جنرال موتورز، فولکس واگن و BYD

منبع: دیجیاتو

12

1400/2/16

22:31


نشریه تایم اخیرا لیست صد شرکت پیشگام و تاثیرگذار را منتشر کرده که در بین آنها نام چهار کمپانی خودروساز دیده می‌شود. این کمپانی‌ها عبارتند از فولکس واگن، جنرال موتورز، تسلا و در کمال تعجب بی‌وای‌دی (BYD).

چهار خودروساز تاثیرگذار دنیا

به گفته ادوارد فلسنتال (Edward Felsenthal) سردبیر تایم، در این لیست به شرکت‌ها و مدیرانی که آینده ما را شکل می‌دهند پرداخته شده است. روی کاور بخشی از مقاله مربوطه عکسی از خانم مری بارا مدیرعامل جنرال موتورز نقش بسته است. در این عکس خانم بارا کنار شاسی‌بلند برقی جی‌ام‌سی هامر که چندی پیش معرفی شد، ایستاده است؛ با توجه به این عکس و انتخاب‌های صورت گرفته می‌توان اینگونه برداشت کرد نویسندگان نشریه تایمز منظور از تاثیرگذاری در صنعت خودرو را تمرکز بر پیشرانه‌های الکتریکی می‌دانند.

چهار خودروساز تاثیرگذار دنیا

این نشریه به تمجید از تسلا پرداخته و آن را به خاطر فعالیت در حوزه‌های دیگری جز خودروسازی، از جمله محصولات خانگی مثل پک باتری پاوروال (Powerwall)، تحسین کرده است. در ادامه، تایمز نظر خانم بارا را درباره ایلان ماسک پرسیده، او هم در پاسخی جالب گفته «من واقعا هیچ نظری درباره او ندارم.»

در بخشی از مقاله تایمز به سراغ مدیر منطقه‌ای فولکس واگن در آمریکای شمالی رفته و نظرات وی را در رابطه با شرایط کنونی جویا شده است. اسکات کئو (Scott Keogh) نسبت به انتخاب فولکس واگن به عنوان یکی از صد برند تاثیرگذار ابراز افتخار کرده و از تلاش‌های کارکنان کمپانی تقدیر نموده است. آقای کئو به گرمایش جهانی نیز اشاره کرده و گفته فولکس واگن در راستای کمک به حل این مشکل حرکت می‌کند.

شاید بدانید ژرمن‌ها با سری I.D وارد بازار خودروهای برقی شده‌اند و قصد دارند با عرضه مدل‌های الکتریکی بر اساس پلتفرم‌های اختصاصی به یکی از بازیگران اصلی این بازار تبدیل شده و رسوایی دیزلگیت را از اذهان پاک کنند.

اما حضور نام بی‌وای‌دی در این لیست کمی تعجب‌برانگیز و دور از انتظار به نظر می‌رسد. این شرکت چینی که وارن بافت مشهور جزو سرمایه‌گذاران اصلی آن است، در دسته برندهای نوآور جای گرفته؛ به احتمال زیاد تمرکز این شرکت بر تولید مدل‌های برقی و انرژی‌های سبز جزو دلایل اصلی انتخاب این برند بوده است. بد نیست اشاره کنیم خودروی برقی هان (Han) جزو محصولات جدید و پر سر و صدای بی‌وای‌دی است که شتابی برابر با ۳.۹ ثانیه داشته و می‌تواند با یک بار شارژ تا ۵۵۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو