بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی

بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی


منبع: ورزش 3

17

1400/2/17

00:33


جدال دو تیم دوم و سوم جدول رده بندی لیگ پرتغال در چارچوب هفته سی و یکم با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا صدرنشین جدول اسپورتینگ لیسبون با توجه به پیروزی امروز در آستانه قهرمانی قرار بگیرد.

بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی

به گزارش "ورزش سه"، در مهم‌ترین مسابقه هفته سی و یکم لیگ برتر پرتغال، تیم فوتبال پورتو با بهره‌مندی از مهدی طارمی در لیست نفراتش، از ساعت ۲۲ امشب(به وقت ایران) در ورزشگاه دا لوز لیسبون به مصاف تیم رده سومی بنفیکا و رقیبش در راه رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا رفت و در پایان به تساوی یک بر یک رضایت داد.


در این مسابقه شاگردان کونسیسائو تیم برتر میدان بودند و حملات بیشتری هم روی دروازه بنفیکا ترتیب دادند ولی نتوانستند بیش از یک امتیاز از این مسابقه سرنوشت ساز در رقابت برای کسب قهرمانی کسب کنند؛ البته که همین یک امتیاز هم فاصله آنها با تیم دوم را مثل قبل 4 امتیاز حفظ کرد تا آنها در سه هفته باقی مانده شانس بیشتری نسبت به سایر مدعیان برای کسب سهمیه حضور لیگ قهرمانان اروپای سال آینده داشته باشند.

 

بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی


در نیمه اول این مسابقه ابتدا این تیم رتبه سومی بنفیکا بود که با ضربه اورتون به گل برتری دست یافت و با همین نتیجه هم 45 دقیقه اول خاتمه پیدا کرد. با شروع نیمه دوم در دقیقه 69 بود که کادر فنی پورتو برای تغییر نتیجه دست به تعویض دو بازیکن به صورت همزمان داد و ژائو ماریو و مارتینز تونی به جای سانوسی و ماره گا وارد زمین شدند. 6 دقیقه بعد این تغییرات جواب داد و آبی و سفیدپوشان پورتو که در این مسابقه میهمان بودند موفق شدند با پاس ماریو بازیکن سابق اینتر و ضربه یوریب به گل تساوی دست پیدا کنند.


مهدی طارمی که همراه با پورتو دو بار مقابل بنفیکا قرار گرفته بود و دیدارهای خاطره انگیزی همراه با پاس گل و گرفتن پنالتی داشت، امیدوار بود در دیدار امشب هم ستاره تیمش باشد ولی این بازیکن تا دقیقه 83 در زمین مسابقه بود و سپس جای خود را در این دقیقه به اوانیلسون داد. ستاره ایرانی پورتو پس از پیوستن به پورتو یکبار در سوپر کاپ مقابل بنفیکا قرار گرفت که در جریان برتری تیمش، موفق به گرفتن یک پنالتی شد و همچنین در هفته چهاردهم لیگ برتر پرتغال نیز پس از دادن یک پاس گل، با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد.

 

امشب اما بخت با مهدی طارمی یار نبود و اگرچه در نیمه اول نمایش خوبی ارائه کرد ولی در نیمه دوم کار خاصی از پیش نبرد و حتی می توانست مقصر اصلی پنالتی ای باشد که می توانست به سود تیم میزبان گرفته شود و بازگشت به بازی را برای تیمش سخت تر کند؛ در این صحنه که در دقیقه 56 و زمانی که بازی با یک گل به سود میزبان در جریان بود رخ داد، ستاره ایرانی پورتو توپ را در میانه زمین لو داد و چند ثانیه بعدتر داور در سوت خود به نشانه خطای پنالتی روی مهاجم بنفیکا دمید، ولی این صحنه برای بازبینی به اتاق VAR رفت و داور پس از بررسی مجدد صحنه رای خود را تغییر داد تا چند دقیقه بعد پورتویی ها به گل تساوی دست پیدا کنند.

 


طارمی در تمام 31 مسابقه فصل جاری لیگ برتر پرتغال به‌عنوان بازیکن ثابت یا تعویضی برای پورتو به میدان رفته و توانسته با زدن ۱۳ گل در جایگاه دوم جدول برترین گلزنان بایستد و همچنین هفت پاس گل بدهد تا در صدر جدول پاسورها نیز باشد، اما امشب در بهبود رکوردی که به نام خودش زده موفق نبود و تیمش هم با دشت یک امتیاز 71 امتیازی شد تا در رتبه دوم باقی بماند.

 

بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی


اورتون زننده گل اول بازی برای بنفیکا به عنوان بهترین بازیکن زمین در حساس ترین دیدار هفته سی و یکم مسابقات لیگ پرتغال انتخاب شد.

 


با این نتیجه فاصله پورتویی ها با صدر جدول با توجه به پیروزی 2 بر صفری که امروز اسپورتینگی ها مقابل ریو آوه به دست آوردند (اسپورتینگ 79 در پایان هفته سی و یکم 79 امتیازی شد)، به عدد 8 رسید و تقریبا با این نتایج، قهرمانی اسپورتینگ در فاصله سه هفته مانده تا پایان مسابقات محتمل ترین اتفاق ممکن به شمار می رود.


تیم فوتبال پورتو در حال حاضر با 71 امتیاز و چهار امتیاز بیشتر نسبت به تیم رده سومی بنفیکا که امشب 67 امتیازی شد، در جایگاه دوم جدول لیگ برتر پرتغال قرار گرفته که تساوی در مسابقه امشب، یاران طارمی را در آستانه کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا قرار داد.

 

بنفیکا 1 پورتو 1؛ اینبار VAR به سود طارمی

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو