فروش بلیت و خدمات سفر به 15 کشور بدون مانع اعلام شد

منبع: همگردی

9

1400/2/17

06:00


ایسنا/ براساس بخشنامه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، فروش بلیت و خدمات سفر به 15 کشور بدون مانع اعلام شد.

هند، پاکستان، فرانسه، بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، استونی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا از جمله کشورهایی هستند که بدنبال مصوبه ستاد ملی کرونا پرواز به و از آنها ممنوع شده است. سازمان هواپیمایی نیز در بخشنامه ای به تاریخ 12 اردیبهشت اعلام کرد از پذیرش مسافر و فروش بلیت هواپیما از مبدا این کشورها به ایران خودداری شود، اما فروش بلیت به این مقاصد منوط به رعایت قوانین و مقررات آن کشورها باشد.

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز پیرو آن، در بخشنامه ای خطاب به آژانس ها فروش و صدور بلیت به این 15 کشور را بدون مانع اعلام کرد.

حرمت الله رفیعی، رئیس هیات مدیره این انجمن تاکید کرد: طی مذاکره با مدیرکل نظارت سازمان هواپیمایی، فروش و صدور بلیت به این کشورها منعی ندارد و تابع مقررات کشورهای مقصد برای ورود اتباع دیگر کشورها به آن کشورهاست و به تبع آن، ورود مسافر از مبدا این کشورها به ایران ممنوع است.

درحال حاضر بیشتر سفرها به این کشورها با توجه به محدودیت های کرونا، از جنبه توریستی خارج بوده و اغلب ورود برای افراد مقیم و دارای مجوز تجارت، اقامت و تحصیل آزاد بوده یا محدودیت کمتری دارد.

فروش بلیت و خدمات سفر به 15 کشور بدون مانع اعلام شد

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو