پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو

8

1400/2/24

07:03


کشتی آرای تحولات سیاسی و اقتصادی را علت نوسان قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته دانست.

پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو

محمد کشتی آرای در مصاحبه اختصاصی با سایت طلا دو عامل مهم را علت افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته عنوان کرد و گفت افزایش نرخ ارز و تقاضا قیمت طلا و سکه را صعودی کرد در حالیکه نوسانات انس جهانی در هفته گذشته تغییر چندانی نداشت و فقط در حدود ۲ دلار نوسان داشت.

وی علت افزایش قیمت سکه را داد و ستدهای بعد از تعطیلی های کرونایی و همچنین عید فطر اعلام کرد و گفت تقاضا برای خرید سکه به خصوص سکه های یک گرمی و ربع سکه در روزهای گذشته افزایش یافته است.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت سکه طرح قدیم در آخرین معاملات انجام شده ۹۸۰۰۰۰۰ هزار تومان است که ۴۵۰۰۰۰ هزار تومان نسبت به اوایل هفته گران شد.

قیمت سکه طرح جدید با افزایش ۵۰۰هزار تومانی به ۱۰ میلیون و سی هزار تومان رسید.

نیم سکه با ۴۰۰ هزار تومان افزایش به ۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین ربع سکه با ۳۵۰هزار تومان افزایش به ۳ میلیون ۷۰۰ هزار تومان رسید.

سکه های یک گرمی بانک مرکزی با ۳۵۰۰۰۰ هزار تومان افزایش به ۲۲۰۰۰۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار با ۶۴۵۰۰ تومان افزایش ۹۹۷ هزار و پانصد تومان داد و ستد شد.

وی خاطر نشان ساخت بر خلاف اینکه در تعطیلی های کرونایی حباب سکه منفی شده بود اما مجددا با افزایش تقاضا طی روزهای گذشته حباب سکه را در آخرین روز معاملات ۲۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

کشتی آرای یکی از علل مهم افزایش قیمت طلا را نرخ ارز دانست و گفت طی هفته گذشته به طور متوسط هر دلار آمریکا هزار و پنجاه تومان افزایش یافت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر نتیجه مذاکرات وین را عامل مهمی بر قیمت سکه و طلا دانست و گفت طولانی شدن این مذاکرات موجب افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته شده است و طبیعتا قیمت طلا و سکه هم صعودی شد.

کشتی آرای قیمت طلا و سکه را در هفته پیش رو با نوسان پیش بینی کرد و گفت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری و انس جهانی قطعاً قیمت طلا ،سکه و دلار را با نوسان روبه رو خواهد کرد.

 

منبع: سایت طلا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو