قالیباف در انتخابات ثبت‌نام می‌کند اما رئیسی نه

منبع: برترین ها

7

1400/2/24

07:46


کنعانی مقدم درباره کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر آقای رئیسی استعفا دادند که می خواهند ثبت نام کنند. نزدیک انتخابات شایعات و حرف ها زیاد است. تحلیل من این است که آقای رئیسی نمی آید ولی آقای قالیباف خواهند آمد. به نظر من این چنین است.

مدارا: حسین کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصولگرا درباره اینکه آیا روز جمعه رئیسی برای ثبت نام به وزارت کشور می رود؟ گفت: این شایعه است. معلوم نیست چطور می شود شاید هم آقای قالیباف و هم رئیسی هر دو ثبت نام کنند. تا روز آخر معلوم نیست. تا خود کاندیداها اعلام نکنند این مباحث گمانه زنی است.

وی ادامه داد: مگر آقای رئیسی استعفا دادند که می خواهند ثبت نام کنند. نزدیک انتخابات شایعات و حرف ها زیاد است. تحلیل من این است که آقای رئیسی نمی آید ولی آقای قالیباف خواهند آمد. به نظر من این چنین است.

او بیان کرد: آقای رئیسی اگر بخواهد وارد صحنه شود باید استعفا دهد. هنوز این اتفاق نیفتاده است. آقای قالیباف قبلاً عنوان کرده بود اگر آقای رئیسی وارد صحنه شوند من نمی آیم. به نظرم می رسد آقای رئیسی نمی آید ولی آقای قالیباف می آید.

کنعانی مقدم با اشاره به اینکه آیا اجماع بر روی آقای قالیباف صورت می گیرد تصریح کرد: بعید می دانم. آن طور که آقای رئیسی می تواند اجماع سازی کند آقای قالیباف نمی تواند. اگر آقای رئیسی وارد نشوند از بین اصولگرایان حداقل ۵ نامزد انتخاباتی خواهیم داشت.

او افزود: اصولگرایان اگر بخواهند در انتخابات پیروز شوند باید اجماع کنند و با یک نفر جلو بیایند، در غیر این صورت تعدد کاندیداها باعث ایجاد شکاف می شود و اگر رئیس جمهور از بین این کاندیداها انتخاب شود با رای حداقلی است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو