نیروی زمینی اسرائیل نیامده عقب‌نشینی کرد

منبع: برترین ها

5

1400/2/24

08:16


ارتش رژیم صهیونیستی از تکرار کردن اظهارات مسئولان این نهاد مبنی بر آغاز عملیات زمینی نظامیان اسرائیلی در نوار غزه و ورود آن‌ها به این منطقه خودداری کرد.

ایلنا به نقل از آناتولی، ارتش اسرائیل از تکرار کردن اظهارات مسئولان این نهاد مبنی بر آغاز عملیات زمینی نظامیان اسرائیلی در نوار غزه و ورود آن‌ها به این منطقه امتناع و تنها به اعلام «ادامه حملات» در نوار غزه اکتفا کرد.

«جاناتان کانریکاس» سخنگوی ارتش اسرائیل برای رسانه‌های خارجی پیش‌تر اعلام کرده بود که ارتش اسرائیل از زمین وارد نوار غزه شده‌ است.

کانال ده تلویزیون اسرائیل: هیچ حمله زمینی توسط ارتش اسرائیل به هیچ منطقه‌ای در غزه صورت نمی‌گیرد.

از سوی دیگر، «آویخای ادرعی» دیگر سخنگوی این نهاد نیز در پاسخ به خبرنگار آناتولی با بیان این که نمی‌تواند ورود ارتش به نوار غزه را تأیید کند، گفت: «تنها می‌توانم بگویم که حملات هوایی و زمینی آغاز شده است».

ادرعی مدعی شد که اظهارات کانریکاس «اشتباه» ترجمه شده است.

روزنامه «تایمز آو اسرائیل» در گزارشی اعلام کرد که ارتش اسرائیل رسانه‌های خارجی را در جریان اخبار نادرست قرار داده است.

این روزنامه همچنین نوشت که کانریکاس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا ارتش اسرائیل وارد غزه شده است؟» جواب «بلی» داده است.

ارتش اسرائیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که زمینی و هوایی به غزه حمله می‌کنیم. کانریکاس نیز در پاسخ به پرسش‌های کتبی رسانه‌ها در رابطه با این اطلاعیه به خبرگزاری آناتولی، واشنگتن پست، شبکه آی ۲۴ اسرائیل و رسانه‌های دیگر اعلام کرد که نظامیان اسرائیل «وارد» غزه شده‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو