بین 37 تا 47 درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند + فیلم

منبع: رکنا

12

1400/3/24

09:58


بین 37 تا 47 درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند + فیلم

انتخابات 1400 / در حالی که 4 روز بیشتر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است، صبح امروز نشست خبری جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رکنا، جمال عرف در نشست خبری امروز (دوشنبه) با بیان اینکه در حوزه انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۶۷ هزار صندوق و در انتخابات شوراها از بیش از ۷۵ هزار صندوق رای استفاده می شود، اظهار کرد: ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر در انتخابات 1400 واجدین شرایط رای هستند. رای اولی ها نیز  یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر هستند.

وی افزود: تمام اقلام انتخاباتی به شعب ارسال شده است. دستورالعمل های بهداشتی و دستورالعمل های تبلیغاتی به ستادها اعلام شده است. در خارج از کشور نیز ۴۵۰ صندوق خواهیم داشت.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر این که صبح روز 27 خرداد، تبلیغات انتخاباتی به پایان می رسد، درباره تامین امنیت انتخابات گفت: ستاد امنیت انتخابات کار خود را آغاز کرده و جلسات مستمر برگزار کرده است. با اعضای شورای امنیت کشور جلسه داشته اند و پیش بینی های لازم را انجام داده اند. تاکنون مسأله مهم امنیتی گزارش نشده است و در امنیت کامل انتخابات را برگزار می کنیم.

نگرانی از بابت پروتکل های بهداشتی نداریم

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه نگرانی از بابت رعایت پروتکل ها داریم و تذکر های لازم به ستادهای نامزدها داده شده است، اظهار کرد: تعرفه های لازم برای دور دوم انتخابات چاپ شده است و اگر انتخابات به مرحله دوم رفت، آمادگی برگزاری دور دوم در جمعه بعد از ۲۸ خرداد را داریم.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوال رکنا مبنی بر پیش بینی مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بخشی از نظرسنجی ها در فضای مجازی در اختیار همه است و البته فاصله ده درصدی در نظرسنجی ها وجود دارد و اختلافی بین ۳۷ تا۴۷ درصدی وجود دارد. از دستگاه های نظرسنجی دعوت کرده و درباره این اختلاف سوال کرده ایم. باز هم با آنها جلسه داریم تا ستاد انتخابات به عدد دقیق تری از میزان مشارکت و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم برسد.

وی تاکید کرد: پیش بینی می کنیم بین ۳۷ تا۴۷ درصدی در انتخابات شرکت می کنند.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو