آشنایی با راه و رسم سفر، مطمئن سفر کنید

آشنایی با راه و رسم سفر، مطمئن سفر کنید


منبع: نوداد

50

1398/2/29

18:07


راه و رسم سفر رفتن؛ کوله پشتی: این بسیار مهم است که قبل از هرچیزی آداب و رسوم سفر رفتن، سفر به تنهایی، سفر با خانواده و .

.. را به خوبی بدانید تا سفر راحتتر و لذت بخش تری داشته باشید. آشنایی با قوانین و مقررات، چگونگی آماده سازی، وسایل سفر، نگرش و رفتار مناسب، رعایت نکات بهداشتی و دقت در حفظ امنیت را قبل از سفر بدانید. حال با این نکات بیشتر آشنا شوید:

۱. قوانین و مقررات را بدانید و از آن پیروی کنید:برخی از قوانین توسط خطوط هوایی، آژانس های مسافرتی، راه آهن و ... تنظیم می شود و رعایت آن ها الزامیست. پس بهتر است شما نیز به عنوان مسافر آن ها را بدانید و رعایت کنید.

قوانین و مقررات سفر

۲. تهیه و تنظیم اسناد و مدارک:تمامی اسناد و مدارک مهم خود نظیر: بلیط، اثبات هویت، گذرنامه، ویزا و ... را از نظر تاریخ و اعتبار چک کنید و یک کپی از تمام آن ها تهیه کنید.

بسته بندی توشه و وسایل سفر

۳. بسته بندی توشه و وسایل سفرهمیشه باید از محدودیت های بسته بندی آگاه باشید و چیزی ممنوع حمل نکنید. دانستن و مدیریت درست موارد مورد نیاز باعث می شود از برداشتن وسایل غیر ضروری اجتناب کنید و در نهایت توشه ای سبک تر داشته باشید.

وسایل مورد نیاز سفر

رفتار و نگرش در طول سفر

۴. رفتار و نگرش در طول سفرمهم ترین بخش سفر رفتار مودبانه و یا برعکس شماست که کاملا منعکس کننده ی تربیت شماست. در طول سفر با همسفران خود باید محترمانه رفتار کنید و وارد حریم خصوصی آن ها نشوید. در مقصد نیز احترام گذاشتن به آداب و رسوم مردمان بومی، نشان دهنده ی فهم و شعور شماست. اشتباهات فرهنگی در سفر های خارجی

نظافت و موارد بهداشتی در سفر

۵. نظافت و موارد بهداشتیاز حمل هرگونه مواد غذایی بودار و یا استفاده از عطر و ادکلن با بوی قوی خودداری کنید، زیرا باعث آزار دیگران است. همیشه بهداشت را رعایت کنید. در ضمن حواستان به محیط زیست و تمیز نگه داشتن آنهم باشد. سلامتی در سفر

رعایت نکات ایمنی در سفر

۶. رعایت نکات ایمنیقوانین و مقررات سفر و اطمینان حاصل کردن از نکات ایمنی باعث رفاه شما می شود. حفظ کپی از اسناد مهم، مگه داشتن اشیاء با ارزش و پول نقد در جایی امن، در معرض دید قرار ندادن وسایل قیمتی و ... از عواملی است که باید به آن توجه کنید. برنامه ریزی سفر

مترجم:سحر مردانه  | منبع: timesofoman.comمطالب مشابه


تصویری


ویدئو