جریمه ۲ میلیارد ریالی برای قاچاق دام زنده در فارس

29

1398/2/29

18:30


فرد متخلفی که اقدام به حمل دام زنده بدون مجوز حمل در شهرستان ممسنی کرده به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

جریمه ۲ میلیارد ریالی برای قاچاق دام زنده در فارس

علی مبشری مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، در رابطه با جزئیات این پرونده گفت: سه دستگاه کامیون حامل دام زنده در شهرستان ممسنی توقیف شد.

وی با اشاره به کشف ۲۲۵ راس گوسفند از این خودروها، ادامه داد: مالک دام مکشوفه ادعا کرده بود که این محموله را از گچساران بارگیری کرده و قصد فروش آن‌ها را در شیراز داشته، که با توجه به مسیری که محموله در آن کشف شده و عدم ارائه مجوز‌های لازم از جانب مالک، محموله جهت بررسی‌های بیشتر توقیف و پرونده‌ای در این راستا تشکیل شد.

مبشری ادامه داد: شعبه اول اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ممسنی که رسیدگی به پرونده را به عهده داشت اقدام به بررسی پیرامون موضوع کرد که طی تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این محموله به قصد خروج غیر قانونی از کشور بارگیری و به سمت جنوب حمل می‌شده است.

عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به محرز شدن تخلف متهم پرونده اضافه کرد: نهایتا شعبه رسیدگی کننده وی را به ضبط دام مکشوفه و پرداخت جریمه نقدی به میزان ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال در حق دولت محکوم کرد.

مبشری با بیان اینکه بالا رفتن قیمت ارز باعث شده که سودجویان اقدام به خروج دام زنده از کشور کنند، تصریح کرد: تعزیرات حکومتی با چنین اقداماتی به شدت برخورد خواهد کرد و در صورت مشاهده چنین مواردی، پرونده خاطیان تحت عنوان قاچاق رسیدگی که علاوه بر ضبط دام به پرداخت جریمه نقدی نیز محکوم خواهند شد.

مطالب مشابه