کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano یک کامپیوتر قدرتمند و هوشمند اما کوچک

134

1398/2/29

18:55


انویدیا یکی از سازندگان کیت های توسعه و تخصصی است که جدید ترین محصول آن با نام NVIDIA Jetson Nano در ماه های اخیر معرفی شده بود؛ حال این محصول با قیمت تنها 99 دلار راهی بازار شده و در ادامه با کاربرد و ویژگی های سخت افزاری کیت Jetson Nano آشنا خواهیم شد.

کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano یک کامپیوتر قدرتمند و هوشمند اما کوچک

کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano حتی کوچکتر از Raspberry Pi

این محصول را می توان یک کامپیوتر کوچک Single-Board Computer، به اختصار SBC دانست که حتی کوچکتر از برخی از مدل های Raspberry Pi است؛ کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano دارای ابعاد 100 میلی متر در 80 میلی متر در 29 میلی متر بوده و یک پردازنده ی 4 هسته ای ARM Cortex-A57 را یدک می کشد. همچنین افزون بر این CPU، این کیت دارای یک پردازشگر گرافیکی است که از 128 هسته ی CUDA بهره برده و در معماری Maxwell تولید شده است.

در حوزه حافظه انویدیا از 4 گیگابایت رم LPDDR3 و 16 گیگابایت حافظه ذخیره سازی E-MMC استفاده می کند؛ کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano می تواند به توان پردازشی 472 GFLOPS دست یافته و یک هیت سینک نیز بر روی آن تعبیه شده است. البته انویدیا یک هدر فن PWM را نیز بر روی این قرار داد است. در بخش رابط های مستقیم، این میکرو کامپیوتر دارای رابط های USB 3.0 Type-A، USB 2.0 Micro-B، HDMI و حتی یک رابط DP 1.4 به همراه یک درگاه Gigabit Ethernet است.

خروجی گرافیکی آن می تواند کدک 4K H.264/H.265 با 30 فریم در ثانیه پشتیبانی نماید. کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano دارای چه ویژگی های کاربردی است؟ این محصول می تواند به صورت موازی چندین شبکه ی عصبی را برای برنامه های کاربردی مانند تشخیص، ردیابی، یادگیری، تقسیم بندی، شناسایی و ده ها کاربرد دیگر، مورد استفاده قرار دهد. انویدیا در وب سایت خود به بیش از 100 کاربرد گوناگون برای کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano اشاره کرده است. در ویدیوی زیر می توانید بیشتر با ویژگی و کاربردهای این کیت آشنا شوید.

مطالب مشابه