تکواندوی قهرمانی جهان؛ حذف ۲ نماینده ایران به دست برزیلی‌ها

منبع: طرفداری

55

1398/2/29

18:55


تکواندوی قهرمانی جهان؛ حذف ۲ نماینده ایران به دست برزیلی‌ها

پرونده مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در منچستر امروز بسته می شود. سروش احمدی نماینده ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم امشب برای طلا به میدان می رود اما 2 نماینده ایران در روز پایانی نتوانستند به مدالی دست پیدا کنند.

طرفداری - یلدا ولی نژاد و سجاد مردانی، آخرین نمایندگان ایران در روز پایانی مسابقات تکواندو قهرمانی جهان بودند که شیاپ چانگ منچستر را بدون مدال ترک کردند. تکواندوی ایران در روز پایانی چشم به ظرفیت‌های فنی مردانی و شگفتی سازی یلدا ولی نژاد داشت اما اوضاع برای نمایندگان ایران خوب پیش نرفت گرچه یک شانس طلا برای ایران همچنان وجود دارد.

سجاد مردانی نماینده وزن +۸۷ کیلوگرم ایران در مرحله یک‌شانزدهم نهایی به مصاف خسوس پره آ تاری را از اکوادور رفت و اگرچه در راند اول ۲ بر یک عقب افتاد اما در راندهای دوم و سوم با قدرت عمل کرد و در نهایت ۱۸ بر ۲ از سد حریف خود عبور کرد.

در مرحله یک هشتم نهایی، سجاد مردانی به دیدار مایکون سیکوئرا، دارنده مدال برنز المپیک از برزیل رفت و در یک مسابقه نفس گیر و فشرده که به راند طلایی کشیده شد در نهایت ۱۰ بر ۸ نتیجه را واگذار کرد و حذف شد. مردانی که تا پایان راند دوم ۶ بر یک از حریف عقب افتاده بود در راند سوم بازی را به تساوی کشاند اما راند طلایی با موفقیت مایکون همراه شد.

در بخش زنان، آخرین نماینده ایران یلدا ولی نژاد یکی دیگر از جوانان تیم مهرو کمرانی بود که در وزن ۶۲- کیلوگرم در همان گام اول و مرحله یک‌شانزدهم نهایی متوقف شد. او در دیدار برابر کارولینا سانتوس از برزیل ۳۹ بر ۱۹ مغلوب و حذف شد.

بدین ترتیب برزیلی‌ها، نقش اول حذف نمایندگان ایران در آخرین روز تورنمنت بودند. سروش احمدی نماینده ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم چشم امید ایران برای طلا است که امشب برای کسب قهرمانی به میدان می‌رود. ایران تاکنون یک مدال نقره توسط مهلا مومن زاده و یک برنز توسط آرمین هادی پور به دست آورده است و با احتساب طلا یا نقره امشب، با ۳ مدال به کار خود در منچستر پایان خواهد داد.

 

مطالب مشابه