آموزش کاشت مژه روسی؛ مزایا و ماندگاری

آموزش کاشت مژه روسی؛ مزایا و ماندگاری


منبع: ستاره

870

1398/2/29

18:59


کاشت مژه روسی در واقع نوعی کاشت والیوم است، که در آن فن سازی در محل و درست قبل از کاشت انجام می‌شود. اکستنشن‌ها در این روش بسیار سبک هستند و هیچ آسیبی به مژه طبیعی وارد نمی‌کنند.

همه چیز درباره کاشت مژه روسی

 
ستاره | سرویس آرایش و زیبایی - جای تعجب نیست که روش‌های روسی در صنعت کاشت مژه، به سرعت در حال رواج هستند. در کاشت مژه روسی از یک تکنیک پیشرفته استفاده می‌شود که لازم است تکنسین‌ها ماه‌ها و حتی سال‌ها برای انجام آن تمرین کنند تا در نهایت مژه‌ها طبیعی و زیبا به نظر برسند. همانطور که از نام این تکنیک می‌توان دریافت، از کشور روسیه آمده و درواقع همان کاشت مژه والیوم ۳D است. در این مقاله به طور کامل این تکنیک کاشت مژه را توضیح و به برخی از سوالات رایج پاسخ می‌دهیم.

اگر مطالعه بخش خاصی از مطلب کاشت مژه به روش روسی مد نظر شماست، می‌توانید با انتخاب یکی از عناوینی که در فهرست موضوعی زیر آورده شده است، به روش دلخواه خود برسید:


کاشت مژه به روش روسی

کاشت مژه روسی که به عنوان کاشت والیوم ۳D نیز شناخته می‌شود، این روز‌ها بسیار محبوب شده است. در این تکنیک تکنسین‌های کاشت، با چسباندن دو یا چند اکستنشن به هم، یک «فن» درست می‌کنند و آن را به یک تار موی مژه طبیعی فرد الصاق می‌کنند تا تکنیک کاشت کلاسیک کامل‌تر شود.
قبل از این، در روش کاشت مژه کلاسیک، چسباندن چند تار اکستنشن به صورت همزمان روی یک مژه معمول نبود، چرا که در آن زمان وزن اکستنشن زیاد بود و باعث افتادگی پلک می‌شد، اما روش کاشت روسی از مژه‌های مخصوص و تخصصی استفاده می‌کند که قطر آن‌ها تنها ۰/۰۷ میلی متر یا ۰/۰۵ میلی متر است. به لطف این اکستنشن‌های نازک، تکنسین می‌‌تواند بدون آسیب رساندن به مژه‌های طبیعی، حجم کلی مژه را افزایش دهد. قبل از این روش، اکستنشن‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اغلب ۰/۱۵ یا ۰/۲ میلیمتر ضخامت داشتند.
 

کاشت مژه کلاسیک


انواع اکستنشن مژه والیوم از جمله روسی، بسیار با مژه‌های گره دار یا کلاستر که از پیش آماده و فن شده‌اند، متفاوت هستند. این اکستنشن‌ها در اجرا به طور مستقیم به پلک شما چسبانده می‌شوند. درحالی که فن سازی در تکنیک کاشت مژه روسی در محل و به صورت کاملا دستی انجام می‌گیرد و بعد با استفاده از پنس به تار‌های مژه چسبانده می‌شوند. این تکنیک بسیار ظریف و پیچیده است، اما نتیجه کار طبیعی‌تر و زیباتر خواهد شد.
 

کاشت مژه روسی


اصطلاح ۲D، ۳D و ۶D و ... در تکنیک‌های کاشت مژه والیوم و روسی، برای مشخص کردن تعداد تاری که در هر دسته یا فن به کار برده شده است، استفاده می‌شود. بر این اساس ۳D یعنی یک دسته با سه تار مو بر روی یک تار مژه طبیعی چسبانده می‌شود، ۶D یعنی ۶ تار مو روی یک تار مژه طبیعی قرار می‌گیرد و الی آخر.
 

انواع اکستنشن روسی


حال سوال اینجاست که چطور ممکن است که با قرار دادن این تعداد تارمو بر روی یک تار مژه، از آسیب به پلک و مژه‌ها اجتناب کرد؟ با استفاده از تارمو‌هایی باضخامت ۰/۰۷ میلی متر، یک فن ۳D مساوی با ۰/۱۲ میلی متر می‌شود، بنابراین یک فن سه تایی مژه در تکنیک روسی همچنان کمتر از یک تار موی ۰/۱۵ میلی متری در تکنیک کلاسیک است.
  • مزیت اصلی تکنیک کاشت مژه روسی و والیوم در این است که این روش‌ها به شما این امکان را می‌دهند که کل سطح مژه‌ها را حجم دهید.
  • در مقایسه با اکستنشن‌های مورد استفاده در روش کلاسیک، اکستنشن‌های روسی در نهایت بافتی بسیار نرم تر، پرپشت‌تر و چند بعدی‌تر ارائه می‌کنند.
  • با توجه به وزن بسیار کمشان، دوام بیشتری هم دارند.
  • بسیار مقرون به صرفه اند.

 

آموزش کاشت مژه روسی

کاشت مژه به روش روسی، همچون کاشت مژه والیوم است و شما می توانید در ویدئو زیر، مراحل کامل انجام آن را مشاهده کنید:
 


سوالات متداول

۱. کاشت مژه روسی چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به ماهیت پیچیده این تکنیک و این حقیقت که در روش روسی فن کردن مژه‌ها در همان لحظه انجام می‌شود، به طور کلی کاشت مژه روسی زمان بیشتری نسبت به روش کلاسیک نیاز دارد. برخی از تکنسین‌های حرفه‌ای می‌توانند در عرض ۱.یک ساعت و نیم این کار را انجام دهند و برخی دیگر ممکن است تا چهار ساعت زمان نیاز داشته باشند تا این روش کاشت را با دقت و ظرافت کامل به پایان برسانند.
 

۲. آیا کاشت مژه روسی ضرری برای مژه‌های طبیعی دارد؟

این سوال خیلی بعید نیست که ذهن مشتریان کاشت را مشغول کند، که آیا کاشت مژه مژه‌های طبیعی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا خیر. در صورتی که کار کاشت روسی به درستی انجام شود، نه تنها آسیبی وارد نمی‌کند بلکه رشد بیشتر مژه‌های طبیعی را تقویت می‌کنند چرا که فیبر‌های کاشته شده بسیار ظریف و کم وزن هستند.
با این وجود، باید کاملا از تخصص تکنسینی که برای شما کاشت را انجام می‌دهد مطمئن باشید، او نه تنها باید آموزش دیده باشد، بلکه باید دارای تجربه نیز باشد. تکنیک کاشت مژه روسی به خصوص برای کسانی مناسب است که میان مژه هایشان فواصل زیادی است. این روش می‌تواند به خوبی این نقاط خالی را پوشش دهد.
 

۲. دوام کاشت مژه روسی چقدر است؟

مانند انواع کاشت مژه، توصیه می‌شود که هر دو هفته یک بار برای ترمیم کاشت مراجعه کنید، تا اکستنشن‌هایی که افتاده‌اند یا جابجا شده‌اند، جایگزین شوند. با این حال، شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی، تا چهار هفته مژه‌های خود را داشته باشید.
 

۳. آیا کاشت مژه روسی طبیعی به نظر می‌رسد یا فانتزی؟

این بسته به سلیقه شما دارد. این روش کاشت بسته به نظر شما می‌تواند به گونه‌ای انجام شود که طبیعی به نظر برسند یا شلوغ و بسیار پر پشت باشد که در این صورت چهره‌ای فانتزی برای شما ایجاد می‌کند. بنابراین شما تصمیم خواهید گرفت که حجم مژه‌های‌تان چقدر افزایش یابد و تارهای مژه تا چه اندازه بزرگ و بلند باشند. اغلب افرادی که به سراغ تکنیک کاشت روسی می‌روند، ظاهری طبیعی را ترجیح می‌دهند که خوشبختانه در این روش چنین نتیجه‌ای به راحتی حاصل می‌شود.
نظر شما چیست؟ آیا تا به حال تجربه کاشت مژه به روش روسی را داشته‌اید؟ آیا از نتیجه راضی بوده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و مخاطبان ستاره، در قسمت «ارسال نظر» به اشتراک بگذارید.
 
برگرفته از: primalashes و tokyolashes

مطالب مشابه