ایستادگی پای یک تصمیم؛ بازیکن سال فوتبال جهان برای نروژ بازی نخواهد کرد

منبع: طرفداری

37

1398/2/29

19:00


ایستادگی پای یک تصمیم؛ بازیکن سال فوتبال جهان برای نروژ بازی نخواهد کرد

آدا هگر برگ بازیکن سال فوتبال زنان جهان در سال ۲۰۱۸ بار دیگر تاکید کرده قصد ندارد به تیم ملی نروژ باز گردد. جام جهانی فوتبال زنان در فرانسه در پیش است اما نروژ بدون بازیکنی که می‌تواند برای این تیم "همه چیز" باشد وارد جام جهانی خواهد شد.

 

طرفداری - هت تریک آدا هگربرگ در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا به المپیک لیون کمک کرد تا قهرمانی اش در چمپوینز لیگ را تکرار کرد. این هت تریک تنها بخشی از عملکرد فوق العاده مهاجم ۲۳ ساله نروژی در این فصل در لیگ فرانسه و نیز لیگ قهرمانان بود.

هگر برگ که چند ماه قبل در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، جایزه بازیکن سال فوتبال زنان جهان را برده است با وجود درخشش در فوتبال باشگاهی، همچنان تصمیم خود را در عدم حضور در تیم ملی نروژ تغییر ناپذیر دانسته است.

ماجرای عدم حضور هگربرگ در تیم ملی از نقطه‌ای کلید خورد که هگربرگ به دلیل آنچه تبعیض در مورد وضعیت حرفه‌ای حاکم بر فوتبال زنان نروژ عنوان شد تصمیم گرفت از بازی برای تیم ملی فوتبال نروژ سرباز زند. نکته جالب اینکه این تصمیم هگربرگ نه تنها بازخورد منفی و موضع گیری از سوی فدراسیون فوتبال نروژ را در بر نداشت بلکه او بابت این تصمیم از سوی جامعه ورزش نروژ مورد حمایت قرار گرفت.

در نتیجه، فدراسیون فوتبال نروژ موافقت نامه‌ای را با اتحادیه بازیکنان فوتبال نروژ مبنی بر دستمزد برابر با بازیکنان مرد به امضا رساند تا توافقی ویژه و بی سابقه در فوتبال زنان جهان رقم بخورد. با این وجود، موضوع برای هگربرگ، تنها پول نیست. او به دنبال حمایت و حرفه‌ای گری بیشتری در فوتبال زنان است.

هگربرگ در گفتگویی با سی ان ان عنوان کرده است:

اتخاذ تصمیمات دشوار زمانی آسان می‌شود که شما بدانید پای چه جاه طلبی‌ها و چه ارزش‌هایی ایستاده‌اید. بنا بر این همه چیزی که برای صادق ماندن با خودتان نیاز دارید این است که خودتان باشید.

فدراسیون فوتبال نروژ امیدوار بود با توافق دستمزد برابر با اتحادیه بازیکنان، آدا هگربرگ تصمیم خود را برای عدم حضور در تیم ملی تغییر دهد اما تصمیم آدا قطعی و تغییر ناپذیر بود. اکنون مهاجم ۲۳ ساله تمام تمرکز خود را روی فوتبال باشگاهی اش در لیون قرار داده و جام جهانی فوتبال زنان در حالی آغاز خواهد شد که بهترین بازیکن جهان با تصمیمی خودخواسته در این مسابقات حضور ندارد.

 

مطالب مشابه