۶ خوارکی خوشمزه که هرگز اجازه نمی‌دهد پیری را تجربه کنید

۶ خوارکی خوشمزه که هرگز اجازه نمی‌دهد پیری را تجربه کنید


28

1398/2/29

19:00


سلامت پوست بدن و جوان ماندن برای همه افراد مهم است و می‌توان با مواد غذایی مفید، سلامت پوست و بدن را تضمین کرد.

به گزارش خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، سالخوردگی و افزایش سن را نمی‌توان نادیده گرفت که برای بسیاری از افراد این موضوع ناخوشایند است.

اما به کمک مصرف برخی از غذاها می‌توان سلامت و جوانی پوست و صورت را تضمین کرد؛ در اینجا به معرفی برخی از مواد غذایی که سلامت بدن را تضمین می‌کند و سبب جوان‌تر شدن شما می‌شوند، می‌پردازیم.

روغن زیتون

یکی از طبیعی‌ترین مواد غذایی که روی زمین وجود دارد  زیتون و روغن آن است؛ تحقیقات مختلف نشان داده است که روغن زیتون می‌تواند از شیوع بسیاری بیماری‌ها که مرتبط با سالخوردگی هستند، جلوگیری کند.

مصرف روغن زیتون از ابتلا به بیماری قلبی، فشار خون و قند خون جلوگیری می‌کند، سبب متعادل شدن میزان متابولیسم بدن می‌شود، همچنین ترکیبات معدنی که در روغن زیتون به کار رفته است از ایجاد چین و چروک روی پوست صورت جلوگیری می‌کند.

جعفری /

چای سبز

بیشترین میزان آنتی اکسیدان در چای سبز یافت می‌شود و این آنتی اکسیدان‌ها سبب متعادل شدن رادیکال‌های آزاد بدن می‌شوند؛ این رادیکال‌های آزاد در برابر استرس‌هایی که به بدن منتقل می‌شوند مقاوم هستند و از ابتلا به بیماری‌های خطرناک جلوگیری می‌کنند.

براساس تحقیقات انجام گرفته بانوانی که پوست صورتشان توسط آفتاب آسیب دیده بود با استفاده ۸ هفته‌ای از کرم چای سبز توانستند آسیب دیدگی خود را درمان  کنند.

جعفری /

استخوان قلم

عصاره استخوان قلم میزان قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی دارد و با خوردن آن سلامت ماهیچه‌های بدن تضمین می‌شود؛ هنگامی که قلم پخته می‌شود کلاژن‌های درون آن شکسته خواهند شد و با رهاسازی این کلاژن‌ها غضروف‌های بدن ساخته می‌شوند.

جعفری /

انار

این میوه خوشمزه در کاهش قند خون بدن که اکثر افراد سالخورده با آن‌ مواجه هستند، نقش مؤثری دارد و می‌تواند سرطان روده را درمان کند همچنین مواد معدنی به کار رفته در انار از ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.

جعفری /

آووکادو

در این ماده غذایی حجم زیادی فیبر و مواد معدنی که برای بدن ضروری هستند به کار رفته است این مواد معدنی می‌تواند فشار خون بدن را کاهش دهد و سلامت پوست و قلب را تضمین کند.

جعفری /

گوجه فرنگی

لیکوپن ماده‌ای است  که در گوجه فرنگی به وفور یافت می‌شود، این ماده از ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی و سکته مغزی جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد ویروس‌های خطرناک سرطانی وارد بدن شود، همچنین به دلیل خواصی که در آن به کار رفته است پوست صورت سالم می‌ماند.

جعفری /

انتهای پیام /

مطالب مشابه