حضور انبوه مردم در سفره افطار آستان امامزاده علی اکبر پلایین

33

1398/2/29

19:00


آستان امامزاده علی اکبر پلایین در جنوب غرب تهران در ایام ماه مبارک رمضان میزبان حدود دو هزار روزه دار است که در آنجا روزه خود را افطار می کنند.

حضور انبوه مردم در سفره افطار آستان امامزاده علی اکبر پلایین

حجت الاسلام رضا گوهری مدیر اوقاف جنوب غرب تهران در مورد برنامه های آستان امامزادگان آن منطقه در ایام ماه مبارک رمضان درگفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: در این ایام در آستان های مختلف،برنامه های متفاوتی برگزار می شود.یکی از این آستان ها،آستان امامزاده ابوالقاسم در ضلع شمالی حرم امام خمینی(ره) است که در آنجا دو مبلغ حضور دارد که همه ساعته در آستان امامزاده به مردم پاسخگو هستند و افطار ساده نیز به مردم داده می شود.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه ما در آستان امامزاده علی اکبر پلایین است که هر شب نزدیک به دو هزار روزه دار و عاشق اهل بیت(ع) در آنجا جمع می شوند و در این ایام هرشب جزء خوانی برگزار می شود.همچنین به همه حاضران افطاری نیز داده می شود .این مراسم به نحو بسیار با شکوهی در این منطقه برپا شده است و خود مردم بانی اصلی این حرکت هستند.

وی ادامه داد:همچنین در امامزاده زید نیز چهار مبلغ خانم و آقا از صبح تا افطار به مردم مشاوره می دهند.در این امامزاده نیز جزء خوانی قرآن به شکل سراسری برگزار می شود.

مطالب مشابه