لیگ جهانی کاراته سری آ؛ درخشش خاکسار و عباسعلی با کسب طلا در استانبول

منبع: طرفداری

78

1398/2/29

19:06


لیگ جهانی کاراته سری آ؛ درخشش خاکسار و عباسعلی با کسب طلا در استانبول

کاراته ایران با کسب ۲ مدال طلای کاراته ایران در لیگ جهانی کاراته سری آ در استانبول شیرین کام شد. طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی در فاصله چند دقیقه، ۲ مدال طلا در مسابقات لیگ جهانی کاراته سری آ به دست آوردند.

طرفداری - روز پایانی مسابقات کاراته سری آ ترکیه به عنوان بخشی از مرحله دوم لیگ جهانی امروز در استانبول ترکیه در حال برگزاری است و تلاش کاراته کاهای ایران با ۲ مدال طلا به اوج جذابیت رسید البته کسب مدال‌ها ادامه دارد.

در این مسابقات، طراوت خاکسار نماینده ایران در وزن ۵۵- کیلوگرم با پیروزی با ارزش ۵ بر ۲ برابر ون یون از چین تایپه و دارنده ۳ طلای آسیا و ۲ برنز جهان، قهرمان شد. این قهرمانی پایان زیبا برای دختر بی حاشیه کاراته ایران بود.

خاکسار در دور اول پس از تساوی صفر صفر برابر سیمونا زابورسکا از مقدونیه در هانتی برنده اعلام شد و در دور دوم ۴ بر یک برابر گلمیرا اوسانوآ از قزاقستان پیروز شد. وی در دور سوم لورن فورباتو از فرانسه را ۴ بر صفر برد و در دور چهارم شیوری ناکامورا از ژاپن را ۵ بر صفر حذف کرد.

خاکسار در بازی پنجم با برتری ۲ بر صفر برابر الساندرا حسنی از کرواسی به نیمه نهایی رسید و سپس در این مرحله جانا بیتس از آلمان، دارنده مدال نقره جهان را ۹ بر ۴ شکست داد تا در فینال نیز با پیروزی بر نماینده چین تایپه قهرمان شود. این اولین طلای کاراته زنان ایران در سری آ محسوب می‌شود.

بلافاصله پس از خاکسار، حمیده عباسعلی در فینال وزن ۶۸+ کیلوگرم روی تاتامی رفت و یک بر صفر مقابل آیاکا سایتو از ژاپن پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت. هم او و هم طراوت خاکسار در لیگ جهانی کاراته وان در مراکش برنز گرفته بودند و حالا هر دو نفر طلایی شدند.

عباسعلی نیز در مسیر کسب طلا، ابتدا در دور اول ۸ بر صفر کبری گزوم از ترکیه را شکست داد، در دور دوم ۱۱ بر ۷ بر رومانا برودرلین از سوییس غلبه کرد، در سومین گام ۶ بر صفر نورا هالکوئیست از سوئد را از پیش رو برداشت و در چهارمین نبرد، انا زیوکویج از کرواسی را ۴ بر صفر برد.

عباسعلی با پیروزی ۶ بر صفر برابر حبیبه حلمی از مصر به نیمه نهایی رفت و در این مرحله نیز چاهنز جامی از تونس را ۵ بر صفر شکست داد تا در نهایت با برد برابر حریف ژاپنی در حالی که فقط در یک مسابقه به حریفان امتیاز داده بود قهرمان این وزن شود.

همچنین در دیدار رده بندی وزن وزن ۸۴- کیلوگرم مردان، مهدی خدابخشی ۲ بر یک دانیر یولداشف از قزاقستان را شکست داد و برنزی شد. همچنین علی مسکینی در دیدار رده بندی وزن ۶۰- کیلوگرم دارخان اسدیلوف از قزاقستان را در هانتی برد و برنز گرفت.

علی اصغر آسیابری نماینده پرامید کاراته ایران در وزن ۷۵- کیلوگرم در همان دور اول ۸ بر صفر برابر استانیسلاو هورنه از اوکراین مغلوب و حذف شد. هامون درفشی پور نیز در وزن ۶۷- کیلوگرم در جدول شانس مجدد یک بر صفر به دیوید هوین از بلاروس باخت و به مدال نرسید.

در کاتای تیمی بانوان، ایران با شکست برابر پرو در رده بندی چهارم شد و در کاتای مردان، ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در رده بندی صربستان را برد و سوم شد.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو