۴ پرواز در هفته سهم فرودگاه زابل از سفر‌های هوایی

31

1398/2/29

20:07


رئیس فرودگاه زابل گفت: در سال گذشته هفته‌ای ۱۸ پرواز در فرودگاه زابل برقرار بوده است که این آمار در سال جدید به ۴ پرواز کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  علیرضا سرگزی رئیس فرودگاه زابل گفت: در سال گذشته هفته‌ای ۱۸ پرواز در فرودگاه زابل برقرار بوده است که این آمار در سال جدید به ۴ پرواز کاهش یافته است.

وی افزود : همچنین در سال گذشته مقرر شده بود تا پرواز زابل به گرگان نیز برقرار شود که متاسفانه این مهم در سال جاری نه تنها عملی نشده بلکه از پرواز‌های فعال زابل نیز کاسته شده است.

سرگزی خاطرنشان کرد: فرودگاه زابل نیاز به حمایت‌های دلسوزانه دارد چرا که مردم زابل با توجه به خطرات جاده‌ها و مسافت بالای شهر‌های مهم کشور نیاز به پرواز‌های بیشتری دارند.

وی همچنین ادامه داد: پرواز زابل به مشهد یکی از حیاتی‌ترین پرواز‌های این فرودگاه محسوب می‌شود که حداقل باید در هفته سه بار برقرار باشد.

رئیس فرودگاه زابل بیان داشت: دفعات بسیاری برخی از پرشکان نام آشنای فوق تخصص در تهران که قصد ویزیت رایگان در روستا‌های زابل را داشتند به دلیل لغو پرواز‌ها و کاستن سهمیه این فرودگاه به این استان سفر نکرده اند.

وی گفت: همچنین بسیاری از افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند و باید از طریق هوایی سفر کنند، نیاز جدی به افزایش پرواز‌های این فرودگاه دارند.

مطالب مشابه