بر گزاری دوره آموزشی آشنایی با خط سیاق در شوشتر

23

1398/2/29

21:26


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با خط سیاق توسط آخرین نسل از استادان این هنر در این شهرستان برپا خواهد شد.

بر گزاری دوره آموزشی  آشنایی با خط سیاق در شوشتر

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، علی‎محمد چهارمحالی‎زاده، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت:کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و قواعد خط سیاق توسط حاج محمدرضا محمدی‎زاده که آخرین نسل از استادان خط سیاق در شوشتر محسوب می‎شود در این شهرستان برپا می گردد.

وی افزود: محمدی‎زاده از مدرسان قدیم این هنر در شوشتر محسوب می‌شود و این هنر را از پدران خود فرا گیرد و با این هنر آشنا شد.

چهار محالی زاده بیان داشت: در قدیم بازرگانان در جای‎جای ایران باید با سیاق آشنا می‎شدند با این حال، سیاق در برخی نقاط ایران تفاوت‎هایی با نقاط دیگر داشت؛ به عنوان مثال سیاق تهران با تبریز و یا با اصفهان کمی تفاوت داشت و لی در مجموع همگی از یک الگوی واحد تبعیت می‎کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر ادامه داد: قرار است در کارگاه فردا سیر خوانش و نوشتار سیاق نیز توسط استاد محمدی‎زاده آموزش داده شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: برگزاری این کارگاه فرصت خوبی برای علاقمندان است و امکان دارد دیگر فرصتی برای برگزاری چنین کارگاهی مهیا نشود چراکه چنین کارگاه‎هایی معمولا توسط موزه ایران باستان و یا کتابخانه ملی برگزار می‎شود.

وی در پایان گفت: این کارگاه فردا از ساعت ۱۰ در محل ساختمان اتاق اصناف شوشتر برگزار خواهد شد و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو