انتصاب سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور

63

1398/2/29

21:39


رحمانی فضلی از زحمات سید رمضان شجاعی کیاسری در دوران حضور در سمت ریاست مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، تشکر و قدردانی کرد.

انتصاب سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، از زحمات سید رمضان شجاعی کیاسری در دوران حضور در سمت ریاست مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، تشکر و قدردانی کرد.

در تقدیرنامه وزیر کشور خطاب به سید رمضان شجاعی کیاسری آمده است؛ اینک که پس از یک دوره فعالیت بی وقفه و مستمر در مسئولیت رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور مصمّم به ادامه خدمت در سایر عرصه‌های کار و تلاش هستید، ضمن تقدیر و ارج گذاری به زحمات صادقانه و مجدّانه جنابعالی در طول تصدی مسئولیت یاد شده که بحمدا... منشاء اثر و خدمات خوبی در حوزه اطلاع رسانی و مراودات بین المللی وزارت کشور شده است، بهروزی و توفیق بیش از پیشتان را در تداوم خدمت به مردم عزیز و اعتلای اسلام و کشور از درگاه پرورگار قادر متعال خواستارم.

همچنین در مراسمی در جمع مدیران و کارکنان مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور که با حضور جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور و سید نجیب حسینی مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی برگزار شد، شجاعی کیاسری رئیس پیشین مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور مورد تکریم قرار گرفت.

جواد ناصریان در این مراسم، ضمن اشاره به اینکه دوران حضور شجاعی کیاسری در مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل دوران خوبی بود و مجموعه وزارتخانه از تجربیات و شخصیت وی بهره‌مند شد، افزود: بنیه کارشناسی و تجربه طولانی مدیریت در صداوسیما و همچنین دو دوره حضور پیوسته و مؤثر شجاعی کیاسری در مجلس شورای اسلامی موجب شد تا وی بتواند در وزارت کشور مؤثر واقع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، با اشاره به اینکه در دوره حضور شجاعی کیاسری در وزارت کشور مأموریت‌های وسیعی به وزارت کشور محول شد، ضمن مرور شاخص‌ترین و بارزترین این مأموریت‌ها و حضور فعال مرکز اطلاع رسانی در آن، به تشکیل دبیرخانه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور و همچنین دبیرخانه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده این ستاد به عنوان آخرین مأموریت فوق العاده ارجاعی به مرکز اطلاع رسانی در دوران ریاست شجاعی کیاسری و اهمیت و حجم وسیع این مأموریت‌ها پرداخت و گفت: در غیاب ستاد اطلاع رسانی، آثار روانی و تبلیغی مشکلات اقتصادی، آرامش عمومی را با اشکال مواجه کرده بود که خوشبختانه با تدبیر رئیس محترم جمهور و تشکیل این ستاد و سپردن آن به وزارت کشور و با تلاش وزیر محترم کشور و سایر اعضای ستاد، و نقش آفرینی آقای شجاعی کیاسری به عنوان دبیر ستاد، شرایط تا حدود قابل توجهی اصلاح شد.

رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور ضمن ابرازامیدواری برای توفیق شجاعی در مسئولیت‌های بعدی، بر ادامه بهره مندی از خدمات و تجارب سید رمضان شجاعی کیاسری تاکید کرد.

ناصریان در ادامه با مرور روند منجر به تعیین سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشورگفت: برای ریاست این مرکز نیازمند فردی پای کار و باتجربه بودیم که بتواند اجماعی در مجموعه ایجاد کند و جمع بندی وزارت کشور این بود که شخص آقای انصاری این شرایط را دارد و می‌تواند همانند حوزه‌های قبلی موفق و پرتلاش باشد و از همه می‌خواهم به وی کمک کنند.

ناصریان تصریح کرد: در شرایط کنونی یکی از حوزه‌های بسیار موثر حوزه اطلاع رسانی و امور بین الملل است و امیدواریم در کنار هم مانند یک خانواده به مأموریت‌های خود عمل کنیم.

در ادامه سید نجیب حسینی مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی با اشاره به اینکه کار‌های دفتر وزیر کار‌های لحظه‌ای است و نمی‌توان کار امروز را به فردا واگذار کرد، از زحمات بی دریغ رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور قدردانی کرد و گفت: این مرکز در بخش‌های مختلف خود، همکاران خوب، پرتلاش و بسیار مطلعی دارد.

مشاور وزیر کشور ادامه داد: آقای شجاعی کیاسری در گذشته جز نیرو‌های بسیار فرهیخته، پرتلاش و زحمت کش وزارت کشور بودند و دوران طلایی در مجلس آن هم کمیسیون فرهنگی داشتند که با اینکه کار سختی داشتند، اما بسیار نقش آفرینی داشته و موثر بودند. من هم از شاگردانشان در دوران مجلس بودم.

حسینی همچنین ضمن قدردانی از زحمات سید رمضان شجاعی کیاسری در دوران ریاست مرکز اطلاع رسانی یادآور شد: در طول مدت حضور ایشان در این مرکز، موضوعات متعددی مستلزم نقش آفرینی وزارت کشور درتعامل با افکار عمومی بود و از ابتدای امسال هم با توجه به وقوع سیل، نیاز بیشتری به اطلاع رسانی بود و کار‌ها فشرده‌تر و لحظه‌ای بود، با این حال آقای شجاعی در هر شرایط، با روی باز و با کمال میل کمک کردند و این شرایط نشان دهنده جوهره خدمت رسانی در ایشان و همکاران این مرکز است.

در ادامه این مراسم، شجاعی کیاسری در سخنانی، حضور در مرکز اطلاع رسانی و امور بین المل وزات کشور را فرصت شایسته‌ای برای خدمت برشمرد و از اعتماد دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در طول سال‌های همکاری قدردانی کرد. شجاعی کیاسری با یادآوری اینکه در دوره‌ای که مدیرکل صدا و سیمای مازندران شدم معارفه بنده را دکتر رحمانی فضلی انجام داد و پس از آن سال‌های سال با ایشان همکاری و رفاقت داشتم، افزود: وزیر کشور همین قاطعیت و اقتدار مدیریتی را از همان ابتدا داشت و اگر فردی درک و فهم کاملی از مدیریت و اقتدار کاری ایشان نداشته باشد نمی‌تواند تا انتهای مسیر با دکتر رحمانی فضلی همراهی کند.

وی اشاره کرد: وزیر کشور خود را وقف انجام مسئولیت‌ها و کار کرده است و برای این کار به صورت حداکثری و تمام وقت مشغول اعمال مدیریت است و باورمند است و در حقیقت، وقتی تدابیر و دستورات وزیر کشور را اجرا می‌کنیم، در واقع رویکرد‌های مد نظر و مورد نیاز کشور را دنبال می‌کنیم.

شجاعی کیاسری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از تک تک کارکنان مرکز که در طول این مدت همکاری صمیمانه‌ای داشتند تشکر می‌کنم. به هر ترتیب، بخش مهمی از تجربه اداری و کاری من اینجا در وزرات کشور و در این مرکز رقم خورد. وی با اشاره به تشبیه مدیران به مستأجر و کارمندان به صاحب خانه گفت: کارمندان پایه و اساس کار وزارتخانه را شکل می‌دهند.

وی تصریح کرد: طبیعتاً برای جایگزین بنده باید فردی از این مجموعه که تجربه، صداقت و وجدان کاری دارد، انتخاب می‌شد که در نهایت با نظر وزیر کشور، آقای انصاری انتخاب شد ویکی از دلایل این انتخاب، شاید اهمیت ویژه عرصه اطلاع رسانی برای ایشان است، گرچه بخش‌های روابط عمومی و بین الملل هم جایگاه ویژه و خاص خود را دارند.

در پایان این مراسم انصاری سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل با تاکید بر اینکه در دوره حضور در مسؤولیت، حتماً با جدیت و تلاش وافر در جهت اهداف وزارت کشور حرکت خواهیم کرد و ضمن قدردانی از تجارب و تلاش‌های معاونین مرکز گفت: حداکثر استفاده را از ظرفیت معاونین و همکاران مرکز دنبال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی مرکز، ادامه مسیری است که از پیش آغاز شده و مورد ریل گذاری کیفی قرار گرفته است، افزود: حضور آقای شجاعی کیاسری موجب شد؛ حدود مأموریت‌های مورد انتظار از مرکز تا میزان زیادی مشخص شود و امیدواریم با کمک دوستان این مسیر را ادامه دهیم.

انصاری یادآور شد: کشور در شرایط خاصی است و مأموریت تمام دستگاه‌ها در جهت تقویت همبستگی، انسجام داخلی و افزایش اقتدار ملی در کشور است و از مجموعه وزارت کشور، در این جهت نقش آفرینی ویژه‌ای مورد انتظار است.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی، صرفاً انعکاس اقدامات وزارت کشور نیست بلکه اولویت اصلی، نقش آفرینی در جهت شکل گیری افکار عمومی همراه با طمأنینه، واقع بینی و آرامش است.

سرپرست مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل افزود: وزارت کشور به عنوان وزارت خانه مادر، منشاء و مبدأ اقدامات متعدد و پر اثری است، ولی انعکاس این اقدامات در فضای رسانه‌ای سطح اول کار مرکز اطلاع رسانی است، اما آنچه که بایستی مورد توجه قرار گیرد، نحوه مواجهه با افکار عمومی در انعکاس این اقدامات است.

سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی وامور بین الملل با اشاره زحمات و تلاش‌های مدیران سابق حوزه بین الملل وزارت کشور، از جمله آقایان جمعه ای، دین پرست و شجاعی کیاسری گفت: با توجه به تلاش‌های انجام شده در این عرصه، در بخش بین الملل، رویکرد‌های اصلی و مسیر کار تا حد زیادی روشن است و بایستی با جدیت این مسیر را دنبال کرد.

انصاری با اشاره به شرایط تحمیلی بر کشور و فشار‌های خارجی موجود، پیگیری افزایش حجم مبادلات تجاری با همسایگان را از اولویت‌های این مسیر بر شمرد که تحقق آن مستلزم تلاش بیش از پیش همکاران حوزه معاونت بین الملل است.

وی افزود: افزایش تجارت با ۱۵ کشور همسایه از طریق ۱۶ استان مرزی برای مقابله با تحریم‌ها یکی از برنامه هاست که در این جهت، برنامه‌هایی همچون نشست‌های منطقه‌ای استانداران با سفرای ایران در کشور‌های همسایه، استفاده از ظرفیت دفاتر استانی وزارت امور خارجه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

انصاری در همین زمینه خاطرنشان کرد: نقش آفرینی استانداری‌ها در کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران با طرف‌های خارجی، تمرکز بخشیدن به مکانیزم ارتباطی وزارت خارجه با وزارت کشور، ارزیابی نهادمند نتایج حاصل از سفر‌های خارجی قبلی در سطوح مختلف صف و ستاد وزارت کشور و تمرکز بر هدفمندسازی و اثر بخشی مضاعف سفر‌های پیش رو، تنقیح و پیگیری روش‌مند اسناد مبادله شده در همکاری‌های بین المللی وزارت کشور و استانداری‌ها با دیگر کشور‌ها و و همچنین افزایش تعامل با حوزه‌های مختلف وزارت کشور برای غنابخشی به همکاری‌ها و گسترش آن از دیگر اقدامات موثری دانست که با یاری خداوند درمعاونت بین الملل مرکز دنبال خواهد شد.

شایان ذکر است؛ وزیر کشور در حکمی محمدحسن جابری انصاری، را به عنوان سرپرست جدید مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل منصوب کرده است.

در این حکم آمده است؛ با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مؤثر در حوزه اطلاع رسانی، به موجب این حکم، جنابعالی را به عنوان سرپرست مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، منصوب می‌نمایم.

برقراری ارتباط و همکاری پویا با اصحاب رسانه، تعامل با شورای اطلاع رسانی دولت، پاسخگویی به هنگام و متقن به موارد مطروحه در رسانه‌ها و فضای مجازی و پیگیری و انجام شایسته امور مربوط به مراودات و تعاملات بین المللی از جمله اموری است که انتظار دارد در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید با تلاش و برنامه ریزی مناسب و شایسته نسبت به تحقق آن اهتمام نمائید.

گفتنی است، شجاعی کیاسری در پی استعفا از ریاست مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، به عنوان دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور و دبیر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده، فعالیت خواهد کرد.

مطالب مشابه