راهپیمایی فعالان فلسطینی در سالگرد جنایت الطنطوره

24

1398/2/29

21:40


فعالان فلسطینی در سالگرد جنایت روستای الطنطوره راهپیمایی گسترده‌ای را برگزار کردند.

راهپیمایی فعالان فلسطینی در سالگرد جنایت الطنطوره

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه المنار، فعالان فلسطینی در سالگرد جنایت روستای الطنطوره با برگزاری راهپیمایی گسترده بر حق بازگشت به سرزمین خود تاکید کردند.

خالد الفقیه، گزارشگر شبکه المنار گفت کنار قبر‌های جمعی شهدای روستای الطنطوره در جنوب شهرستان حیفا، مقصد پنجمین راهپیمایی بازگشت در هفتاد و یکمین سالگرد نکبت مردم فلسطین بود.

گروه‌های صهیونیستی سال ۱۹۴۸ دویست جوان فلسطینی را مجبور کردند به دست خود قبرهایشان را حفر کنند و این پیش از آن بود که به سمت آن‌ها تیراندازی کنند. صهیونیست‌ها سپس خانواده‌های این جوانان را مجبور کردند تا به دست خود بر قبر‌های فرزندان شان خاک بریزند.

سامی العلی، عضو کمیته هماهنگی راهپیمایی بازگشت به روستای الطنطوره گفت ما هرگز این جنایت را فراموش نخواهیم کرد. ما جنایتکاران را تعقیب خواهیم کرد. جنایت الطنطوره را نه می‌توان پنهان کرد و نه می‌توان آن را از خاطره‌ها زدود.

گزارشگر المنار گفت راهپیمایی فلسطینیان زیر پرچم فلسطین و با سر دادن شعار‌هایی در تاکید بر بازگشت به سرزمین شان و اخراج اشغالگران از آن برگزار شد.

محمد دعیق یکی از پناهندگان روستای الطنطوره گفت ما بر بازگشت به سرزمین خود اصرار داریم و انشالله هر سال اینجا حضور پیدا می‌کنیم تا بازگشت نهایی و واقعی تحقق یابد و ما دولت خود را در سرزمین فلسطین تشکیل دهیم.

گزارشگر المنار گفت معامله قرن ترامپ و طرح‌های دیگر برای حل قضیه فلسطین، در گفتگو‌های شرکت کنندگان در ساحل دریا به بحث گذاشته شد، ساحلی که شاهد کشتار فرزندان فلسطینی بوده است.

محمد معاری، وکیل و فعال سیاسی از سرزمین سال ۱۹۴۸ گفت همه تلاش‌های دشمن صهیونیست به یاری خدا با شکست روبرو خواهد شد، زیرا امروزه واقعیتی جدید پا به میدان نهاده است، واقعیتی که از حق عربی و مقاومت حمایت می‌کند.

گزارشگر المنار گفت راهپیمایی الطنطوره با قرائت اذان و افطار رمضانی به پایان رسید، اذانی که دهه‌ها است در منطقه باقی مانده از روستای الطنطوره دیگر شنیده نمی‌شود. در همین حال جوانان شرکت کننده در راهپیمایی بازگشت، بر همت و عزم خود برای بازگشت به سرزمین خود تاکید کردند. این در حالی است که جنایت کشتار الطنطوره فقط یکی از هفتاد جنایت و کشتاری است که صهیونیست‌ها در سال ۱۹۴۸ مرتکب شدند، کشتار‌هایی که پانزده هزار شهید بر جای گذاشت.

مطالب مشابه