جشن تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر با حضور مدیران این مجموعه و اصحاب رسانه برگزار شد

جشن تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر با حضور مدیران این مجموعه و اصحاب رسانه برگزار شد


منبع: زومجی

5

1400/4/23

10:36


جشن تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر با حضور مدیران این مجموعه و اصحاب رسانه برگزار شد

۲۰ تیر ۱۴۰۰ به مناسبت ۱۷ سالگی مجموعه لیون کامپیوتر جشنی با حضور مدیران لیون کامپیوتر و اصحاب رسانه حضور برگزار شد.

شعار لیون کامپیوتر، «خرید خوب، حال خوب» است و این مجموعه تلاش کرده طبق گفته مدیران لیون کامپیوتر این مجموعه در ۱۷ سال گذشته همواره حال خوب را برای مشتریان به ارمغان بیاورد. جشن تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر در عصر روز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ در عمارت سران واقع در باغستان شهریار برگزار شد و در آن علاوه بر برنامه‌های سرگرم کننده و پخش موسیقی، مدیران لیون کامپیوتر روی سن آمدند و به مناسبت این اتفاق صحبت‌هایی را مطرح کردند و به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ دادند. پس از صحبت‌های کوتاه مجری، آقای سعید حسینی، بنیان‌گذار لیون کامپیوتر روی سن آمد و ۳۰ ثانیه با حاضران صحبت کرد. وی ضمن تشکر از حاضران، اظهار کرد: 

«۲۰ سال پیش با دو چرخ دستی وارد بازار کامپیوتر تهران شدم. مدتی بعد با ۳۸۰۰ تومان دامنه لیون کامپیوتر را خریدم. در مسیر کلی رنج و درد کشیدم و از برخی دوستان بی مهری دیدم و مانع‌ها را پشت سر گذاشتم. اما امروز اسکناسی در دنیا وجود ندارد که بخواهم با آن ارزش لیون کامپیوتر را بسنجم.»

از راست سعید حسین، محسن پرهیزگار و علی صدرالدینی

در ادامه، محسن پرهیزکار، مدیر مارکتینگ لیون کامپیوتر توضیحاتی را درباره آنچه در این ۱۷ سال بر این مجموعه گذشت بیان کرد. وی در ابتدا گفت باعث افتخار من و تیم ما است که امروز در جشن ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر در خدمت شما هستیم. می‌خواهم از سیر تحول سایت لیون کامپیوتر صحبت کنم. ما در لیون کامپیوتر کاری که خوب انجام می‌دهیم این است که کثیف شروع می‌کنیم، اما بزرگ فکر می‌کنیم. پرهیزکار در ادامه افزود:

«در ابتدای کارمان، مشتری برای خرید از ما باید به بانک می‌رفت و فیش واریزی را برای ما می‌فرستاد. در سال ۲۰۰۵ در سایتمان تغییراتی داشتیم و در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار به یک سایت خوب که با PHP ساخته شده بود منتقل شدیم و کم کم پرداخت در محل هم اضافه شد. در مسیر داشتیم لذت می‌بردیم و به کارمان تنوع می‌دادیم، اما مطمئن بودیم که هدفمان دست یافتنی است. در سال ۲۰۱۷ تغییر پلتفرم دادیم، اما دو سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۰ متوجه شدیم فضایی که در آن کار می‌کردیم دیگر ظرفیت کافی ندارد و به همین دلیل باز هم تغییراتی داشتیم و در این سال به نسخه فعلی سایتمان رسیدیم. اما رشد هیچوقت پایان ندارد و این مقصد نهایی ما نخواهد بود.»

مدیر مارکتینگ لیون کامپیوتر در ادامه توضیحاتی درباره جایگاه فعلی این مجموعه ارائه داد و گفت لیون کامپیوتر در الکسا رتبه ۲۱۰ را در بین سایت‌های ایرانی دارد و در شش ماه اول سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۹ میلیون بازدید داشتیم که ۴۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود. همچنین اکنون بیش از ۶۵ درصد از ورودی سایت لیون کامپیوتر از طریق سرچ گوگل است.

وی در خصوص میزان رضایت مشتری از لیون کامپیوتر گفت ما یکی از بالاترین میزان رضایت‌ها را در بخش‌های مختلف مانند اسمبل و سیستم‌های دست دوم داریم. ما تمام ویژگی‌ها و بخش‌هایمان را حول محور مشتری‌هایمان چیده‌ایم و رضایت مشتری مهم‌ترین چیز برای ما است و این را در برخورد ما با مشتریانمان نیز می‌توانید ببینید.

پس از این صحبت‌ها و آمارهایی که ارائه شد، نوبت به جلسه پرسش و پاسخ رسید و علاوه بر پرهیزکار، آقایان سعید حسینی (بنیان‌گذار لیون کامپیوتر) و علی صدرالدینی (مدیر روابط عمومی لیون کامپیوتر) نیز روی استیج آمدند و به سوال‌های خبرنگاران حاضر در این جشن پاسخ دادند. 

تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر

در ادامه،‌ حسینی در خصوص آینده کاری لیون کامپیوتر گفت ما به خلاقیت اعتقاد داریم. بازارهای تخصصی کوچک همیشه حرف برای گفتن دارند و حتی بیزینس‌های بزرگ هم تلاش نمی‌کنند تا با آنها رقابت کنند. این عامل به علاوه خلاقیت باعث شده ما ادامه بدهیم. لیون کامپیوتر بر اساس مشتری طراحی شده و ما بدون مشتریانمان چیزی نیستیم. وی همچنین اظهار کرد ما در سال پیش تصمیم گرفتیم روی یک سری کیس جدید کار کنیم که به اصطلاح نمی‌مرد و مثلا شما می‌توانستید بدون این که به اجزای درونی کیس دست بزنید، ظاهر آن را تغییر بدهید. اما آنقدر هزینه‌ها بالا می‌رفت که دست نگه داشتیم. همچنین اکنون تصمیم داریم که خیلی از زیرمجموعه‌های لیون کامپیوتر را از یکدیگر جدا و آنها را به مجموعه‌های واحدی تبدیل کنیم.

علی صدرالدینی هم بیان کردند که ما در حال حاضر با چندین شرکت همکاری می‌کنیم و با شرکت‌هایی کار می‌کنیم که سود کمتری از مشتری بگیرند و به این ترتیب فشارش را بیشتر خودمان تحمل کنیم. همچنین مدیر روابط عمومی لیون کامپیوتر افزود این مجموعه اکنون در خصوص بازار لپ تاپ‌ها نیز ورود پیدا کرده و در این بخش قوی کار می‌کند. در خصوص موبایل‌ها هم جزو برنامه‌ریزی‌های آینده لیون کامپیوتر است که قصد داریم به این بخش هم ورود پیدا کنیم.

در پایان این جلسه پرسش و پاسخ، حسینی، بنیان‌گذار لیون کامپیوتر، در پاسخ به خبرنگار زومیت در رابطه با توصیه به کسانی که قصد دارند کسب‌وکاری شروع کنند عنوان کرد:

من خیلی سعی نمی‌کنم همیشه بگویم ما می‌توانیم؛ اما یک نکته طلایی وجود دارد که خودم انجامش دادم و آن‌هم این است که همیشه شروع کنید، حتی زشت و بی‌ریخت. من سعی کردم بازار و خودم را کشف کنم. آینده برای هیچ‌کس روشن نیست، اما من برای رسیدن به اهدافم هر کاری که بر اساس ارزش‌های شخصی خودم است را انجام می‌دهم.

همچنین مجری مراسم ازحسینی پرسید که ۱۷-۱۸ سال پیش چه گذشت که در نهایت در تیرماه ۱۳۸۳ لیون کامپیوتر شروع به کار کرد؟ بنیان‌گذار لیون کامپیوتر در پاسخ به این سوال گفت در واقع من از ۸ سالگی شروع به کار کردم و حتی شروع کردم به فروختن و از آنجا به بلوغ رسیدم.

امید حاجیلی ۱۴۰۰ در جشن تولد ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر

پایان‌بخش جشن ۱۷ سالگی لیون کامپیوتر، اجرای زنده امید حاجیلی، خواننده مطرح و محبوب کشورمان به همراه گروه هنرمندش بود که فضای شادی را به وجود آورد و در انتها، مدیران لیون کامپیوتر در کنار هم کیک تولد ۱۷ سالگی این مجموعه را بریدند.


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو