جزئیات شاخص و معاملات امروز امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

منبع: فرارو

3

1400/4/23

10:40


شاخص کل بورس تهران در ساعات اولیه معاملات امروز کار خود را با روند نزولی آغاز کرد و برای مدتی در همین مسیر باقی ماند تا حدود دو هزار و ۳۰۰ واحد پایینتر از رقم روز گذشته قرار بگیرد

جزئیات شاخص و معاملات امروز امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

فرارو- شاخص کل بورس تهران در ساعات اولیه معاملات امروز کار خود را با روند نزولی آغاز کرد و برای مدتی در همین مسیر باقی ماند تا حدود دو هزار و ۳۰۰ واحد پایینتر از رقم روز گذشته قرار بگیرد. جالب اینکه به محض رسیدن شاخص به محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شاهد افزایش تقاضا و تغییر روند به صعودی در اغلب نماد‌ها هستیم. تا اینجای کار نماد‌های فولاد، فملی، کگل و شستا بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های میدکو، نوری و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشته‌اند. همچنین شاخص کل ۱۸ صدم درصد کاهش پیدا کرده، اما شاخص هم‌وزن افزایش ۱۳ صدم درصدی را تجربه می‌کند. موردی که نشان می‌دهد شرایط برای شرکت‌های کوچک بهتر است.

اکثریت بازار در اختیار نماد‌های قرمزرنگ است

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی معاملات امروز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ از بین ۲۹۶ نماد معامله شده در بورس تهران حدود ۱۶۹ نماد ارزش سهام خود را از دست داده و ۱۲۷ نماد در مسیر صعودی حرکت می‌کنند. در بازار فرابورس رقابت نزدیک‌تر است و از بین ۱۹۷ نماد معامله شده در ساعات اولیه بازار، ۱۰۰ نماد لباس قرمز به تن کرده و ۹۷ نماد با رنگ سبز به تابلو معاملات آمده‌اند. موردی که نشان می‌دهد امروز هم اکثریت بازار در اختیار نماد‌های قرمزرنگ است.

جزئیات شاخص و معاملات امروز امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

نقشه بازار در ابتدای معاملات روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
بانک دی بعد از بازگشایی عجیب و امیدوار کننده خود در روز گذشته و جهش بیش از ۲۰ درصدی قیمت، امروز هم روند صعودی خود را ادامه داده و حدود چهار درصد افزایش قیمت پیدا کرده است. در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری انگار که گرد مرده پاشیده باشند مدت‌ها است خبری از نوسانات قابل توجه قیمت نیست. وبملت امروز یک درصد عقب‌نشینی کرده، وتجارت نزدیک قیمت دیروز معامله می‌شوند و وبصادر کمی افزایش قیمت دارد. در گروه محصولات شیمیایی نماد‌های پرمعامله مثل نوری، شجم، شکبیر، پارس، کلر، پاکشو، شصدف و شلرد روند صعودی دارند، اما فارس و پترول همچنان میلی به همراهی از خود نشان نمی‌دهند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری با کمترین نوسان معاملات را پیگیری می‌کنند.
 
در گروه خودرو و ساخت قطعات لیدر‌ها یعنی خودرو و خساپا نزدیک قیمت روز گذشته معامله می‌شود و چند نماده از جمله ختور، خنصر و خپارس روند صعودی در پیش گرفته‌اند. برکت هنوز از روند نزولی خلاص نشده اما دیگر نمادهای دارویی مثل دتوزیع، دلر، شفا، دسانکو، دابور، دپارس و دلقما لباس سبز به تن کرده‌اند. فولاد و فملی، لیدرهای فلزات اساسی همچنان تمایلی به افزایش قیمت نشان نمی‌دهند. لیدرهای فرآورده‌های نفتی هم شرایط مشابهی دارند. طوری که شپنا، شبریز و شتران نهایتا با یک درصد نوسان مواجه هستند. امروز خدمات فنی مهندسی، لیزینگ‌ها، رایانه، نهادهای مالی، نیروگاه‌ها و ماشین‌آلات برقی شرایط بهتری نسبت به دیگر گروه‌ها دارند.

این گزارش به روزرسانی می‌شود...

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو