ماشین سازی؛ تیمی که می تواند به لیگ برتر برگردد 

منبع: ورزش 3

4

1400/4/23

11:02


با نتایجی که در بازی های دیروز لیگ برتر رقم خورد ماشین سازی رسما به دسته پایین تر سقوط کرد. 

ماشین سازی؛ تیمی که می تواند به لیگ برتر برگردد 

به گزارش "ورزش سه"، در نهایت باید دو تیم به دسته پایین تر سقوط کنند و این قرعه به نام هر تیمی بیافتد ناراحت کننده است. از جمله ماشین سازی که در دیار آذربایجان یک تیم قدیمی و با هویت به شمار می رود و معرف ستاره های زیادی به فوتبال ایران بوده است. این به کنار با فوتبالی که ماشین سازی در سه هفته اخیر از خود به نمایش گذاشت نشان داد برای ماندن در جمع تیم های لیگ برتری شایسته است. 

 

دیگر خیلی دیر شده است؛ تلاش ماشین سازی برای ماندن در جمع تیم های لیگ برتری و تصمیم برای ماندن خیلی دیر آغاز شد. خیلی دیر. تقصیرها بیش از اینکه به گردن کادر فنی و بازیکنان باشد به گردن باشگاه است که در برهه ای تیم را رها کرد و تصور می کرد علت عدم نتیجه گیری از مربی است و پی در پی مربی عوض کرد. و این اتفاقی است که رخ داده و غیر قابل بازگشت است. علاج واقعه بعد از وقوع باید کرد نه اکنون. ماشین سازی با پذیرش سقوط به لیگ یک و نگاه امیدوارانه به آینده باید برای صعود به لیگ برتر برنامه ریزی کند. چرا که در فرصت کوتاهی فصل جدید لیگ برتر تمام می شود و بازی  های فصل جدید لیگ یک آغاز می شود. رقابت در لیگ یک به  مراتب سخت از لیگ برتر است به این خاطر که در لیگ یک تعداد تیم های زیادی برای کسب عنوان قهرمانی و دومی می جنگند در حالی که در لیگ برتر این چنین نیست. در لیگ برتر دو سه تیم مدعی قهرمانی اند اما در لیگ یک تا چند هفته پیش نزدیک به 9 تیم داعیه قهرمانی در این فصل از بازی ها داشتند. به این خاطر که در لیگ یک موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند در حالی که در لیگ برتر حتی ماندن در جدول بازی ها ارزشمند است. 

 

سقوط به دسته اول برای ماشین سازی تلخ و درد آور است اما به طور حتم کشنده نیست. این اتفاق یک تنبیه برای ماشین سازی است اما کشنده نیست و قابل بازگشت است. حسن فوتبال این است که رقابت همیشه در جریان است و ماشین سازی با نگاه نو می تواند آینده را تغییر دهد. گام نخست برای احیای ماشین سازی پیدا کردن هویتی مستقل نسبت به تراکتور است. آنوقت است که حتی می تواند از همشهری هم عملکرد بهتری در فوتبال داشته باشد. برای ماشین سازی رقابت برای صعود به لیگ برتر از امروز آغاز می شود. حتی نتایج این تیم در سه هفته پایانی می تواند نشان دهد که ماشین سازی در فصل آتی تیم شایسته ای برای صعود به لیگ برتر خواهدبود یا نه.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو