آخرین مدال المپیک شاید در دست یک بانو

منبع: طرفداری

4

1400/4/23

11:04


آخرین مدال المپیک شاید در دست یک بانو

المپیک توکیو پس از یک سال تعویق به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا از اول مرداد سال جاری برگزار می‌شود و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود می‌روند

به گزارش طرفداری و به نقل از تسنیم، بازی‌ های المپیک توکیو پس از یک سال تعویق و در شرایط شیوع ویروس کرونا از اول تا 17 مرداد ماه برگزار می‌شود. کاروان ایران با 66 ورزشکار در 16 رشته ورزشی در این رویداد شرکت می‌کند.

نخستین ورزشکار ایرانی که رقابت خود را در بزرگترین آوردگاه ورزش جهان آغاز می‌کند، نازنین ملایی، قایقران 29  ساله کشورمان در قایق روئینگ است. وی جمعه 23 جولای (اول مرداد) از ساعت 8:30 به وقت محلی (4 صبح به وقت ایران) کار خود را در  مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان آغاز می‌کند و نخستین خبر در مورد نتایج ورزشکاران کشورمان در المپیک توکیو، به نام این ورزشکار ثبت خواهد شد.

ملایی مسابقات خود را در اسکله فارست در نزدیکی توکیو برگزار می‌کند‌. محل اسکان قایقرانان در دهکده بازی‌ها نیست و در محلی در همین اسکله اسکان دارند.

پیش‌بینی در خصوص اینکه آخرین خبر منتشر شده در المپیک توکیو مربوط به کدام ورزشکار است، کار سختی است. بعدازظهر 16 مردادماه مرتضی قیاسی و محمد حسین محمدیان در کشتی آزاد و اوزان 65 و 97 کیلوگرم باید مسابقه دهند.‌ مرحله رده‌بندی و فینال این مسابقات نیز همان روز انجام می‌شود.

در کاراته، ایران دو ورزشکار دارد که هر دو از شانس‌های کسب مدال برای کشورمان هستند. عصر روز پایانی (16 مرداد) حمیده عباسعلی و سجاد گنج‌زاده در اوزان 61+کیلوگرم زنان و 75+ کیلوگرم مردان در سالن نیپون بودوکان به مصاف حریفان خواهند رفت. به این ترتیب ممکن است مدال آخر را یک بانو کسب کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو