ارتقای کیفیت آموزش مدارس لازم التوجه و حاشیه شهرها در دستور کار است

منبع: رکنا

4

1400/4/23

11:14


ارتقای کیفیت آموزش مدارس لازم التوجه و حاشیه شهرها در دستور کار است

به گزارش رکنا از مازندران؛ «علی دهقان» در اولین جلسه کمیته تخصصی آموزش متوسطه تاکید کرد: در شرایط زیست بوم کنونی کرونایی، نیاز به هم افزایی و وحدت رویه بیشتر برای جبران فرصت های یادگیری از دست رفته و توجه ویژه به مدارس لازم التوجه و حاشیه شهرها و مناطق محروم در دستور کار باشد. 

وی افزود: سیاست‌گذاری‌ها و شیوه‌نامه‌های استانی در رابطه با برخی از عناوین در دست تدوین است. که از آن جمله در اجرای سیاست‌های کلی این معاونت، ارتقای کیفیت آموزش مدارس لازم التوجه و حاشیه شهرها را در دستور کار قرار داده‌ایم.برگزاری کلاسهای رایگان مجازی برای مرور و تقویت دروس سالهای گذشته برای این دسته از مدارس و دانش‌آموزان موید این نکته است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: ارتقای کیفیت آموزش مدارس لازم التوجه و حاشیه شهرها، توانمند سازی کارشناسان، مدیران مدارس و دبیران، جاری سازی الگوی تعالی مدیریت و سرمایه گذاری در حوزه آموزش از جمله سیاست‌های اولویت‌دار معاونت آموزش متوسطه است.

 دهقان ادامه داد: تصمیم‌گیری در خصوص آزمون‌هایی همانند شبه نهایی، بازماندگان و تارکان تحصیل، تدوین نحوه ارزیابی و بازدید حضوری و مجازی مدارس نیز از دستور کارهای اصلی این معاونت می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای پیگیری روند اجرایی شدن سیاست‌های ذکر شده، جلسات این کمیته قرار است هر دو هفته یک بار برگزار و سیاستهای استانی تدوین و یا بازنگری گردد.

 

انتهای خبر/عباسی نیک

تصویری


ویدئو