راهکارهایی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی

منبع: فرارو

5

1400/4/23

11:17


راهکارهایی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی

مصرف انرژی در فصل تابستان به طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد. گرمای هوا، نیاز به وسایل و ابزار مختلف برای خنک نگه داشتن هوا و تهویه و ... همه و همه باعث می‌شوند تا نیاز به انرژی و مصرف آن پررنگ‌تر شده و باید فکری برای صرفه‌جویی و مصرف درست شود.

البته روشن است صرفه‌جویی به معنی آزار و اذیت خود و استفاده نکردن از انرژی، قرار گرفتن در شرایط سخت و مواردی از این دست نیست. بلکه باید شرایط به گونه‌ای مدیریت و کنترل شود که محیط دمایی مطلوب و مناسب داشته باشد.

یکی از دلایل استفاده بیشتر از انرژی وجود فضا و مسیرهایی است که ورود و خروج هوا را ممکن می‌سازند و همین امر سبب می‌شود تا هوایی که انرژی برای خنک شدن آن صرف شده از این مسیر خارج شده و هوای گرم جایگزین آن شود. در چنین شرایطی در و پنجره‌ها نقش مهمی دارند. در و پنجره غیراستاندارد و نامناسب می‌تواند زمینه ساز ایجاد مشکلات متعددی شود؛ اما یک انتخاب درست به شما کمک می‌کند تا مدت‌ها نگرانی بابت در و پنجره و مشکلات ناشی از آن نداشته باشید.

اما باید دید یک در و پنجره عایق، باکیفیت و مناسب چه خصوصیاتی دارد؟

مشخصاتی که گفته شد را می‌توان از جمله خواص و مشخصات پنجره دو جداره دانست. پنجره دو جداره با تکیه بر خواص و کارایی‌های خود محصولی است محبوب و پرکاربرد که توانسته به عنوان یک عایق نیز عملکرد خوبی داشته باشد. روشن است بخش‌ها و قطعات مختلف این محصول است که باعث چنین نتیجه و کارایی از این محصول شود. نکته‌ی مهم این است که هر کدام از این بخش‌ها چطور باعث افزایش کارایی در و پنجره می‌شوند؟

پروفیل در و پنجره

پروفیل در و پنجره به کار رفته در پنجره دو جداره یو پی وی سی از جمله محصولاتی است که طول عمر بسیار بالایی دارد. همچنین مقاومت عالی این محصول در برابر سرما و گرما، آلودگی‌ها، ضربه و ...و از جمله مشخصات ویژه این محصول است. یکی از دلایل عایق بودن این مدل در و پنجره این است که پروفیل در و پنجره یو پی وی سی عایق سرما و گرما است و می‌تواند در افزایش کارایی در و پنجره به عنوان عایق کارکرد مناسبی داشته باشد.

هرچه در و پنجره انتخاب شده بتواند عایق بهتری باشد مصرف انرژی برای خنک کردن محیط نیز کاهش می‌یابد و هزینه کمتری هم برای انرژی صرف می‌گردد. اما خوب است بدانید انتخاب در و پنجره‌ی با کیفیت علاوه بر کاهش هزینه انرژی باعث می‌شود مدت‌ها نیازی به تعویض در و پنجره و یا صرف هزینه و زمان برای تعمیر مشکلات آن نداشته باشید.

قیمت پنجره دو جداره بسیار متناسب است. تناسب بین قیمت و مزایا، کارایی، طول عمر و ... محصول باعث می‌شود که این انتخاب بسیار به‌صرفه باشد.

در و پنجره دو جداره یک عایق قوی

عایق بودن در و پنجره فقط به خاطر پروفیل آن نیست بلکه زهوار و درزگیرهای این محصول باعث می‌شود تا در هنگام بسته بودن در و پنجره تمام درزها تا حد ممکن بسته شوند. از طرفی دیگر یراق به کار رفته در این محصول نیز بر چفت شدن کامل در و پنجره تاثیر دارد. یراق‌آلات باکیفیت کمک می‌کنند تا درها به خوبی بسته شوند و فضای اضافه‌ای باز نماند. همین امر سبب افزایش کارایی محصول خواهد بود.

شیشه به کار رفته در ساختار در و پنجره دو یا سه جداره هم به افزایش کارایی در و پنجره به عنوان یک عایق خوب کمک ویژه‌ای می‌کند. خوب است بدانید شیشه‌های این نوع در و پنجره می‌توانند ضخامت‌های مختلفی داشته باشند که این امر به پروفیل در و پنجره نیز ارتباط دارد. پروفیل باید تا حدی مقاوم باشد که بتواند وزن شیشه‌ها را تحمل کند.

یکی از پروفیل‌های بسیار مقاوم موجود در بازار که بسیار سبک و در عین حال بسیار مقاوم است؛ پروفیل هافمن است. هافمن توانسته محصولی بسیار سبک و مستحکم را به بازار عرضه کند که از پس مهار وزن شیشه‌های سنگین و ضخیم نیز برمی‌آید. خوب است بدانید استحکام این پروفیل به دلیل وجود گالوانیزه‌های مقاومی است که در تمام طول پروفیل قرار دارد.

همانطور که پیش از این گفته شد قیمت پنجره دوجداره ، مقاومت، کیفیت، طول عمر، کارایی خوب و مواردی از این دست از جمله دلایل محبوبیت و کارایی بالای این محصول است. اما نکته‌ی مهم این است که تشخیص باکیفیت بودن این قطعات و محصولات به راحتی امکانپذیر نیست و در بسیاری از موارد باید توسط افراد خبره و متخصص انجام شود. اما در صورتی که در زمان انتخاب و خرید محصولات به یک تامین‌کننده حرفه‌ای خوش‌نام اعتماد کنید می‌توانید مطمئن شوید که نتیجه نهایی ایده‌آل خواهد بود. از جمله تامین‌کنندگان خوش‌نام بازار که اعتماد به آن‌ها نتیجه‌ای خوبی خواهد داشت برند هافمن است. هافمن به واسطه‌ی سال‌ها تجربه و حضور متخصصین حرفه‌ای خود توانسته محصولات بسیار ویژه‌ای را روانه‌ی بازار کند.

محصولاتی که به خوبی از پس برآوردن نیاز بازار برآیند و با کیفیت مطلوب خود خریداران را از صرف زمان و هزینه‌ی مجدد و چند باره برای تعمیرات یا انتخاب محصول جایگزین بی‌نیاز می‌کند. هافمن را می‌توان از جمله پرچمداران حرفه‌ای بازار پروفیل دانست که به مناسب بودن قیمت پنجره دو جداره و امکانات ارائه شده کمک ویژه‌ای می‌کند. خرید از هافمن بسیار آسان است و با یک تماس رایگان با 1644 می‌توان به آسانی با کارشناسان این مجموعه در ارتباط بود و پروسه‌ی تعویض در و پنجره قدیمی با محصولات جدید را در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو