انتخاب سخت و ۴ گزینه‌ای فرهاد مجیدی برای دربی

منبع: فرارو

3

1400/4/23

12:46


سومین تقابل استقلال و پرسپولیس در فصل جاری، این بار در مرحله حساس یک چهارم نهایی جام حذفی رقم خواهد خورد؛ جایی که شاگردان فرهاد مجیدی برای کسب عنوان قهرمانی و سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا، چاره‌ای جز برتری در دیدار دربی ندارند.

انتخاب سخت و ۴ گزینه‌ای فرهاد مجیدی برای دربی

با بازگشت شیخ دیاباته به ایران و حضورش در تمرینات استقلال، فرهاد مجیدی در آستانه دربی گزینه‌های بیشتری برای انتخاب هجومی‌ترین ترکیب برای این دیدار خواهد داشت.

استقلال که در فصل اخیر در دو بازی رفت و برگشت مقابل پرسپولیس یک تساوی و یک باخت نصیبش شده، این‌بار به دنبال برتری در دیدار حساسی است که می‌تواند آن‌ها را به دو قدمی قهرمانی مسابقات جام حذفی برساند و از همین‌رو انتخاب بهترین زوج خط حمله برای این جدال حساس، کار سختی خواهد بود که مجیدی برای این دیدار در پیش خواهد داشت.

با بازگشت شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی استقلال به تمرینات این تیم، حالا برای این بازی سرمربی آبی‌پوشان می‌تواند از میان او، ارسلان مطهری، مهدی قایدی و آرمان رمضانی آماده‌ترین نفرات را راهی زمین کند و البته خیال آسوده‌تری داشته باشد که در صورت نیاز به تعویض گزینه‌های دیگری نیز در اختیار خواهد داشت. قایدی در این میان یک انتخاب بدون تردید است و مجیدی برای انتخای زوج قایدی با یک تصمیم مهم بگیرد.

شیخ دیاباته اگرچه با وجود تجربه حضور در سه دربی هنوز نتوانسته برای تیمش موفق به گلزنی شود، اما همواره یکی از بازیکنان کلیدی و زهردار استقلال در خط حمله به شمار می‌رود. در این زمینه ارسلان مطهری و مهدی قایدی بازیکنان باتجربه‌تری برای این جدال حساس به شمار می‌روند. مطهری با تجربه حضور در چهار دربی همراه استقلال، سه گل به پرسپولیس زده و اعتماد به نفس و آمادگی او یکی از برگ‌های برنده فرهاد مجیدی برای استقلال در این بازی خواهد بود. مهدی قایدی مهاجم ریزنقش استقلال هم البته سابقه گلزنی به پرسپولیس را در کارنامه دارد. او شش دربی را همراه استقلال تجربه کرده و با زدن دو گل و یک پاس گل، یکی از بهترین بازیکنان تیمش در رویارویی با رقیب سنتی استقلال بوده است. حضور قایدی در ترکیب ثابت استقلال با توجه به درخششی که در هفته‌های گذشته داشته، محتمل به نظر می‌رسد.

دیگر مهاجمی که مجیدی احتمالا برای او برنامه ویژه‌ای خواهد داشت، آرمان رمضانی است که در نیم‌فصل اول در پرسپولیس توپ می‌زد، اما در نیم فصل دوم با خواست مجیدی آبی‌پوش شد و اتفاقا در دقایقی از دربی برگشت با پیراهن استقلال به میدان هم که رفت که با موفقیت برای او همراه نبود. او البته در ترکیب استقلال بالاخره پایش به گلزنی باز شده و همین موضوع احتمال حضورش در ترکیب را بالا می‌برد.

در نهایت باید دید سرمربی آبی‌پوشان برای این جدال مهم که حکم مرگ و زندگی برای او و شاگردانش خواهد داشت، چه تصمیمی برای انتخاب زوج مهدی قایدی در خط حمله استقلال خواهد گرفت. به نظر می‌رسد زوج قایدی-مطهری برای شروع بازی شانس بیشتری نسبت به سایر زوج‌ها داشته باشند.


فوتبال ۳۶۰

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو